Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Znamy zwycięzców konkursu „Mięsne Specjały Polskiej Kuchni – Instytut Kulinarny Transgourmet”!

Wielki finał konkursu „Mięsne Specjały Polskiej Kuchni – Instytut Kulinarny Transgourmet” za nami! Najlepsi okazali się Dawid Stąpór i Wiktoria Banaś z Restauracji Żółty Słoń w Kielcach. Jury doceniło kunszt i kreatywność kucharzy, którzy przygotowali roladkę cielęcą z farszem krewetkowym. Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Transgourmet Foodservice i Selgros HoReCa.

Do wielkiego finału konkursu „Mięsne Specjały Polskiej Kuchni – Instytut Kulinarny Transgourmet” dostało się sześć dwuosobowych drużyn. Byli to:

  • Patryk Stanewicz, Mikita Zhurauleu – Restauracja Szeroka No 9, Toruń
  • Krzysztof Klimczak, Adam Chajczyk – Restauracja Lavenda, Poznań
  • Daniel Warszawski, Eryk Czarnecki – Hotel H15 Boutique, Warszawa
  • Dawid Stąpór, Wiktoria Banaś – Restauracja Żółty Słoń, Kielce
  • Maciej Osiński, Łukasz Marcinowski – Tres Bien Event Food Catering
  • Pablo Andreas Zamora, Michał Chyciński – Compass Culinary Group

Tematem przewodnim finału konkursu były Mięsne Specjały, będące wyróżniającym się asortymentem w ofercie Transgourmet i Selgros. To pełna gama 250 produktów, w skład której wchodzą wszystkie gatunki mięsa: wieprzowina, wołowina, cielęcina i drób. Towar pochodzi wyłącznie od sprawdzonych dostawców, a cały proces dostawy jest monitorowany na każdym etapie. Mięsne Specjały są w Transgourmet i Selgros dostępne w dużych opakowaniach gastronomicznych.

Każda drużyna miała za zadanie w ciągu 90 minut przygotować 6 porcji dania głównego oraz amuse bouche, przy użyciu udźca cielęcego marki Mięsne Specjały i krewetek. Zwycięzcy – Dawid Stąpór i Wiktoria Banaś – przygotowali amuse bouche w postaci babki ziemniaczanej z parmezanem oraz ragout z cielęciny z sosem serowym. Jury szczególnie zachwyciło danie główne laureatów, które składało się z roladki cielęcej z farszem krewetkowym, tartaletki z bobem oraz kurkami i demi glace krewetkowym.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wielkimi umiejętnościami. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie i jak zgodnie zauważyli członkowie jury – wskazanie najlepszych było nie lada wyzwaniem. Serdecznie gratuluję wygranej Dawidowi i Wiktorii i liczę, że powtórzą sukces laureatów poprzedniej edycji naszego konkursu, którzy tryumfowali również w Kulinarnym Pucharze Polski. Cieszę się również, że dzięki współpracy OSSKiC oraz Transgourmet Foodservice i Selgros HoReCa udało się zorganizować wydarzenie, które zyskuje coraz większą renomę na kulinarnej mapie Polski –mówi Bartosz Peter, Ekspert Instytutu Kulinarnego Transgourmet i Kapitan Kadry Narodowej Kucharzy.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 1800 zł, nominację do Kulinarnego Pucharu Polski 2024 oraz bon do wykorzystania w Selgros na kwotę 1500 zł. Kulinarny Puchar Polski to najbardziej prestiżowy konkurs w branży gastronomicznej w Polsce. Jego celem jest wyłonienie mistrzów smaku, wsparcie ich w dalszym rozwoju zawodowym i stworzenie kulinarnego szlaku wiodącego przez kuchnię najlepszych kucharzy młodego pokolenia w Polsce. Konkurs wspierają wiodące stowarzyszenia branżowe oraz znakomici szefowie kuchni i autorytety świata gastronomii.

Transgourmet i Selgros od lat wspierają gastronomie, inwestując w rozwój Szefów Kuchni, poprzez profesjonalne szkolenia w Instytucie Kulinarnym Transgourmet, współpracę z Narodową Kadrą Kucharzy Polski czy organizację konkursów kulinarnych.

Aktualności

Zdrowie z warzyw i owoców

Warzywa i owoce w codziennej diecie pomagają zachować zdrowie, zwiększają naszą odporność i chronią organizm przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Obniżają poziom „złego” cholesterolu Dieta na

Wesołych Świąt!

Wszystkim naszym Czytelnikom, Reklamodawcom, firmom współpracującym i sympatykom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Redakcja Fot. Wytwórnia

Co czeka rynek alkoholi w Polsce w 2025 roku?

Klienci coraz częściej wybierają napoje pozbawione alkoholu lub o niewielkiej jego zawartości. Ale to niejedyne zmartwienie branży. Coraz wyższe koszty działalności oraz zapowiedź zaostrzenia przepisów

Kilka słów o "Przeglądzie Gastronomicznym"

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ks. J. Popiełuszki 19/21 pok. 322
01-595 Warszawa

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron

Skip to content