Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

GOODSPEED I FOODSI uratowali 400 t jedzenia

Goodspeed, lider logistyki w temperaturze kontrolowanej i Foodsi, polska aplikacja do ratowania żywności i innych produktów, wspólnymi siłami uratowały przed zmarnowaniem niemal 400 ton jedzenia w postaci posiłków  od producentów cateringów dietetycznych w okresie ostatnich 7 miesięcy, czyli od kwietnia do października 2024. W samym październiku było to ok. 30 tysięcy zestawów.

Popyt na paczki niespodzianki z dietami pudełkowymi z dostawą pod drzwi rośnie co miesiąc.

Większość dostaw realizowanych było do dużych miast, takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Kraków, czyli tam, gdzie liczba odbiorców diet pudełkowych jest największa. Duże zainteresowanie opcją dostaw przecenionych paczek z dietą  potwierdza rosnące zainteresowanie Polaków racjonalizacją wydatków na żywność przy jednoczesnym dbaniu o zdrową dietę.

W październiku dostarczyliśmy rekordową liczbę paczek, bo prawie 30 tysięcy. Rośnie świadomość konsumentów na temat skali problemu marnowania żywności, co widać po rosnącej liczbie zamówień paczek niespodzianek z dietami pudełkowymi, ale także w najnowszym badaniu Federacji Polskich Banków Żywności. Razem z Foodsi pomagamy w lepszej redystrybucji jedzenia, ograniczamy niesprzedaną nadprodukcję cateringów dietetycznych i udostępniamy ją klientom w okazyjnej cenie – mówi Sylwester Rypina, prezes zarządu Goodspeed.

Każda niesprzedana dieta pudełkowa to utracona wartość dla biznesu i niepotrzebny ciężar dla środowiska. Współpraca z Goodspeed pokazuje, że możemy temu skutecznie przeciwdziałać – nasza platforma pozwala cateringom minimalizować straty finansowe i ograniczać marnowanie zasobów, co jest kluczowe przy dynamicznie zmieniającym się popycie. Z dumą wspieramy ideę zero waste: w samym 2022 roku uratowaliśmy łącznie 400 ton jedzenia, a dziś taki wynik to efekt 7-miesięcznej współpracy z Goodspeed. Cieszą nas kolejne kamienie milowe, ale nie zwalniamy tempa. Wiemy, że każda uratowana paczka to wsparcie nie tylko dla biznesu, a przede wszystkim dla planetydodaje Mateusz Kowalczyk, prezes zarządu Foodsi. 

Najnowsze badanie Federacji Polskich Banków Żywności pokazuje, że Polacy, przynajmniej w deklaracjach, wskazują, że rzadziej wyrzucają jedzenie. 22% respondentów twierdzi, że robi to  rzadziej. Nadal jednak 27% respondentów potwierdza, że wyrzuca żywność kilka razy w miesiącu. Większość, bo ok. 60% marnowanej żywności, generują konsumenci, co oznacza, że mają jednocześnie największy wpływ w tym zakresie.

Dzięki współpracy Goodspeed i Foodsi nadprodukcja generowana przez cateringi może trafić prosto pod drzwi konsumentów w całym kraju w cenie nawet 50% niższej niż standardowa. To odpowiedź na potrzeby producentów, którzy mogą w ten sposób zminimalizować straty wynikające z nadprodukcji żywności, jak i konsumentów, którzy zyskują dostęp do jakościowych, gotowych do spożycia dań w okazyjnej cenie.

Aktualności

Zdrowie z warzyw i owoców

Warzywa i owoce w codziennej diecie pomagają zachować zdrowie, zwiększają naszą odporność i chronią organizm przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Obniżają poziom „złego” cholesterolu Dieta na

Wesołych Świąt!

Wszystkim naszym Czytelnikom, Reklamodawcom, firmom współpracującym i sympatykom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Redakcja Fot. Wytwórnia

Co czeka rynek alkoholi w Polsce w 2025 roku?

Klienci coraz częściej wybierają napoje pozbawione alkoholu lub o niewielkiej jego zawartości. Ale to niejedyne zmartwienie branży. Coraz wyższe koszty działalności oraz zapowiedź zaostrzenia przepisów

Kilka słów o "Przeglądzie Gastronomicznym"

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ks. J. Popiełuszki 19/21 pok. 322
01-595 Warszawa

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron

Skip to content