Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Klasyka kuchni polskiej na śniadanie w Pierogarni Stary Młyn

Pierogarnia Stary Młyn, znana z pielęgnowania polskich tradycji kulinarnych, wprowadziła do swojego menu śniadaniowego wyjątkową pozycję — PieroSchaNapkę. Ta oryginalna kanapka ze schabowym to hołd dla klasycznej polskiej kuchni, która od lat cieszy się niezmiennym uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą.

PieroSchaNapka – nowoczesne podejście do klasyki

PieroSchaNapka to połączenie chrupiącego pieczywa, soczystego schabowego oraz doskonałych w swej prostocie dodatków, które razem tworzą harmonijną kompozycję smaków. Inspiracją do stworzenia tego dania była chęć przypomnienia o prostych, lecz wyjątkowych smakach dzieciństwa. Tradycyjny schabowy, przyrządzany według sprawdzonej receptury, to symbol polskiej kuchni, który teraz można skosztować w formie pysznej kanapki. Kanapka zawiera kotleta schabowego w panierce z serem kozim, ogórka kiszonego, pieczywo pszenne własnego wypieku, puszyste masło, sos musztardowy oraz domowy sos pomidorowy.

Schabowy – symbol polskiej kuchni

Kotlet schabowy to jedno z najbardziej rozpoznawalnych dań kuchni polskiej, które na stałe zagościło na stołach od XIX wieku. Jego historia sięga jednak jeszcze dalej, czerpiąc inspiracje z kotletów wiedeńskich, które przywędrowały do Polski wraz z zaborcami. Z czasem schabowy ewoluował, stając się nieodłącznym elementem polskich obiadów. Tradycyjnie podawany z ziemniakami i kapustą zasmażaną, kotlet schabowy stał się symbolem polskiego domu i rodzinnych spotkań przy stole. Dziś w Pierogarni Stary Młyn każdy może cieszyć się jego smakiem i już od godzin porannych wspólnie biesiadować przy stole.

Śniadania w Pierogarni Stary Młyn

Menu śniadaniowe w Pierogarni Stary Młyn to oferta dla tych, którzy chcą rozpocząć dzień od pożywnego i smacznego posiłku. Śniadania serwowane są codziennie od godziny 8:03 do 10:56 w Toruniu, Gdańsku i Wrocławiu. W menu znajdują się m.in.:

•        PieroSchaNapka — kanapka ze schabowym

•        Sezonowe pomidory z serem — pomidory z kremowym serem, szczypiorem, olejem z góry Św. Wawrzyńca, puszystym masłem i chlebem pszennym

•        Chałka z konfiturami — chałka własnego wypieku z dwoma konfiturami sezonowymi, maślanką miodową i puszystym masłem

•        Jajecznica na kromce żytniego chleba — kremowa jajecznica z 3 jaj, pieczywem żytnim, puszystym masłem, szczypiorkiem i kiełkami sezonowymi

•        Kanapka z pieczonym selerem — kotlet z pieczonego selera, z liśćmi szpinaku, cebulką podsmażaną, czarnuszką, ogórkiem kiszonym, na pieczywie pszennym z domowym sosem pomidorowym.

Pierogarnia Stary Młyn dba o najwyższą jakość swoich potraw, używając wyłącznie świeżych, lokalnych składników. Pieczywo serwowane w restauracji jest wypiekane na miejscu, co dodatkowo podkreśla jakość i świeżość serwowanych potraw. Każde danie przygotowywane jest z pasją i starannością, co sprawia, że posiłek staje się prawdziwą ucztą dla podniebienia, na którą Pierogarnie Stary Młyn zapraszają gości w 7 miastach Polski: w Toruniu, Bydgoszczy, Poznaniu, Kaliszu, Łodzi, Wrocławiu i Gdańsku.

Polska tradycja kulinarna w nowoczesnym wydaniu

Pierogarnia Stary Młyn od lat jest miejscem, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Wprowadzenie PieroSchaNapki do menu śniadaniowego jest dowodem na to, że klasyczne smaki można podać w nowatorski sposób, zachowując przy tym ich autentyczność i charakter. Restauracja jest idealnym miejscem dla tych, którzy pragną odkrywać na nowo polskie smaki w oryginalnej formie.

Zaproszenie na śniadanie

Pierogarnia Stary Młyn serdecznie zaprasza do odwiedzenia restauracji i skosztowania tej propozycji śniadaniowej — PieroSchaNapki. Rozpoczęcie dnia od wyjątkowego posiłku dostarczy energii i wprowadzi w dobry nastrój na resztę dnia. Szczegółowe informacje na temat menu śniadaniowego dostępne są na stronie https://www.pierogarnie.com/sniadania/

Dzięki PieroSchaNapce Pierogarnia Stary Młyn udowadnia, że tradycja kulinarna może być inspiracją do tworzenia nowych, niepowtarzalnych dań, które zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Aktualności

RUSZYŁY ZGŁOSZENIA DO TROPHÉE MILLE POLAND 2024

22 października w CHEFS ATELIER – siedzibie Chefs Culinar Polska w Wiskitkach odbędą się polskie eliminacje międzynarodowego konkursu kulinarno-cukierniczego dla szkół gastronomicznych Trophée Mille Poland

Czas na rybę! Znamy skład jury

Znamy skład Jury oceniającego konkursowe potrawy z karpiem w roli głównej, podczas tegorocznej edycji Konkursu “Czas na rybę!”. Tak jak zapowiadano, będzie profesjonalnie, obiektywnie i

Grzybobranie dla gastronomii

Po raz szósty spotkamy się na ,,Grzybobraniu dla Gastronomii”, tym razem w Villa Leśne Ustronie na Pomorzu! Organizatorem imprezy, która odbędzie się w dniach 22-23

Kilka słów o "Przeglądzie Gastronomicznym"

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ks. J. Popiełuszki 19/21 pok. 322
01-595 Warszawa

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron