Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Winiarskie przedwiośnie w Poznaniu

Kilkudziesięciu wystawców, a wśród gości pasjonaci, przedstawiciele restauracji, hoteli, sieci handlowych, hurtowni, dyskontów, supermarketów, dużych firm oraz samych winnic. Producenci polskich win, cydrów, miodów pitnych i destylatów spotkają się w Poznaniu w dniach 16–18 marca 2023 r. Wtedy to odbędą się Targi WINO, po raz pierwszy w nowym miejscu, idealnie wpasowującym się w tę tematykę.

W polskim przemyśle winiarskim tkwi ogromny potencjał, coraz bardziej doceniany i wykorzystywany. Hasło targów WINO – „Spotkajmy się przy polskim winie!” – jak w soczewce skupia ideę tego wydarzenia. Jego sercem będzie ekspozycja prezentowana w wyjątkowym miejscu. To jednak tylko część programu tego wydarzenia.

Konkurs na wprowadzenie

Uzupełnieniem targów WINO będzie kolejna edycja konkursu WINOPL, cieszącego się rosnącym zainteresowaniem ze strony rodzimych winiarzy. Medale przyznawane przez jury są gwarantem prestiżu i wyznacznikiem jakości, dostrzeganym przez miłośników wina. W 2022 r. o medale i tytuł Championa walczyło 317 win prezentowanych przez 82 winnic z całej Polski.

Uwaga, tylko do 27 stycznia trwa przyjmowanie zgłoszeń do edycji 2023 r., która odbędzie się w dniach 16-17 lutego. Fiszki win należy wydrukować, podpisać i dostarczyć wraz z winem do 6 lutego 2023 r. Link do formularza zgłoszeniowego: https://targiwino.pl/pl/dla-wystawcy/nagrody/winopl-2023-konkurs-win-polskich/

„Winne” serce bije w Poznaniu

Nagrody w konkursie zostaną wręczone podczas targów WINO, na których swoją ofertę zaprezentuje kilkadziesiąt winnic, regiony korzystające z dobrodziejstw polskiego winiarstwa i mocno promujące enoturystykę. Grono wystawców wzbogacą producenci wyrobów regionalnych: serów, miodów, piw rzemieślniczych, nalewek i akcesoriów winiarskich, a program wydarzeń uzupełnią prelekcje i seminaria branżowe. Polscy sommelierzy zdradzą w nich, w jaki sposób łączyć wino z konkretnymi potrawami.

Targi WINO to również doskonała okazja do zdobycia cennej wiedzy. Przepyszne potrawy oraz znakomite polskie wino – tak w skrócie można przedstawić komentowane degustacje, odbywające się w trakcie targów, w tym podczas kolacji degustacyjnej. Zwieńczeniem „winnych degustacji” będzie możliwość zakupienia smakowanych wcześniej trunków, bezpośrednio od winiarzy. – Przez trzy dni połączymy pasjonatów wina i naturalnych produktów wysokiej jakości z promocją polskiego winiarstwa, które ciągle się rozwija – mówi Wojciech Kokotek, dyrektor targów WINO.

Element tej promocji stanowić będzie też „Almanach Polskich Win i Winnic” – obszerna, ekskluzywna publikacja stanowiąca prawdziwą skarbnicę wiedzy na temat wina uprawianego w Polsce.

Klimatyczne miejsce

W dniach 16–18 marca 2023 r. targi WINO po raz pierwszy zagoszczą w historycznej Iglicy. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych i reprezentacyjnych miejsc Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Niepowtarzalny klimat tego miejsca stworzy doskonałe warunki dla wystawców i zwiedzających – zapewnia Wojciech Kokotek. – Klimatyczne wnętrze Iglicy stanie się idealną scenerią do prezentacji (i degustacji!) owoców pracy polskich winnic, przemysłu winiarskiego i wyrobów winiarskich – podkreśla.

Więcej informacji na: https://targiwino.pl/

„Przegląd Gastronomiczny” jest patronem medialnym wydarzenia.

Fot. Monika Pasieczna, Piotr Pasieczny/Fotobueno

Aktualności

Zdrowie z warzyw i owoców

Warzywa i owoce w codziennej diecie pomagają zachować zdrowie, zwiększają naszą odporność i chronią organizm przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Obniżają poziom „złego” cholesterolu Dieta na

Wesołych Świąt!

Wszystkim naszym Czytelnikom, Reklamodawcom, firmom współpracującym i sympatykom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Redakcja Fot. Wytwórnia

Co czeka rynek alkoholi w Polsce w 2025 roku?

Klienci coraz częściej wybierają napoje pozbawione alkoholu lub o niewielkiej jego zawartości. Ale to niejedyne zmartwienie branży. Coraz wyższe koszty działalności oraz zapowiedź zaostrzenia przepisów

Kilka słów o "Przeglądzie Gastronomicznym"

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ks. J. Popiełuszki 19/21 pok. 322
01-595 Warszawa

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron

Skip to content