Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Bar Symposium Warszawa 2011 – profesjonalne barmaństwo to sztuka

12 i 13 września w Teatrze i Klubie Capitol w Warszawie odbyła się kolejna, druga już edycja Baru Symposium, unikatowej imprezy skierowanej do miłośników sztuki barmańskiej, koneserów dobrych trunków, właścicieli lokali gastronomicznych oraz wszystkich zainteresowanych branżą alkoholową.
Pierwszego dnia imprezy Leszek Wiwała, Prezesa Zarządu Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, ostrzegał w jaki sposób uniknąć oszustwa kupując markowy alkohol, a Joerg Meyer (założyciel Le Lion, z Hamburga, doradzał jak za pomocą kilku prostych gestów sprawić, by klient poczuł się w barze jak u siebie w domu.
Drugi dzień rozpoczął się wykładem Radosława Wieczorka na dość zimny temat „Lód to dusza cocktailu”. Andrzej Borcz odpowiadał na pytanie: jak budować lojalność gości i zwiększać obroty? Na scenie pojawił się również Alex Kratena, czeski wirtuoz nowoczesnych technik mieszania oraz Tom Jakschas, 5 członek słynnego kolektywu The Travelling Mixologists. Całość wieńczył panel dyskusyjny – Co to znaczy być właścicielem/operatorem lokalu w Polsce?, w którym na pytania Tomka Roehra z Alkoteki.pl odpowiadali właściciele lokali: Neale Jackson (Paparazzi), David Weidemann (Barrel), Andrzej Borcz (Baroque). Nie zabrakło oczywiście miksowania cocktailowych klasyków i ich nowoczesnych wariacji, również w wersji molekularnej.
Do tegorocznego grona prelegentów Baru Symposium dołączyli również: członkowie the De Kuyper A Team, Nicolas Saint-Jean, artysta sztuki flair, czterokrotny światowy mistrz Flair, Arno van Eijmeren, międzynarodowy ambasador marki De Kuyper oraz Matthijs Janssen, który od 35 lat jest master distilerem oraz starszym konsultantem badawczym destylarni De Kuper, a także Chioke Rosalia, ekspert od organizacji baru.

3 edycja BSW przewidywana jest na 9 i 10 września 2012.

Daria Majda

Aktualności

GELATO FESTIVAL WORLD MASTERS

Gelato Festival to seria międzynarodowych wydarzeń poświęconych sztuce tworzenia rzemieślniczych lodów, które rozpoczęły się we Włoszech i z biegiem lat przerodziły się w globalny festiwal.

Nagrody AIG Prix i AIX Coquinaria

10 października w Hotelu H15 Boutique w Warszawie odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród AIG Prix oraz Ars Coquinaria. Wśród gości znaleźli się m. in.

Przegląd Gastronomiczny 5/2024

Nowy numer „PG” 5/2024 Opłaty abonamentowe i standardy ochrony małoletnich – Adrianna Lotolc    2 Czy AI nadaje się na dietetyka?    4 Jedzenie emocjonalne – jak

MADE FOR Restaurant

Stajemy do walki: MASZYNY kontra ROMANTYZM, budując restaurację Nowego Świata opartą na AUTOMATYZACJI i zapraszając do tego dzieła najlepszych polskich gastronomów podczas najbardziej kreatywnego wydarzenia

Kilka słów o "Przeglądzie Gastronomicznym"

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ks. J. Popiełuszki 19/21 pok. 322
01-595 Warszawa

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron