Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Gotowanie z użyciem technologii konwekcyjno-parowej

Ukryty potencjał Polski

 

Polska luty 2015 – W piecach konwekcyjno-parowych firmy RATIONAL można przyrządzić 90% wszystkich potraw, znajdujących się na kartach dań międzynarodowych profesjonalnych kuchni. W Europie tego typu urządzenia są od dłuższego czasu normą. W Polsce wielu kucharzy wciąż jeszcze korzysta jednak z klasycznych metod gotowania , nie wykorzystując w pełni dostępnych technologii.

Zajmujący metr kwadratowy podłogi piec konwekcyjno-parowy zastępuje niemal wszystkie tradycyjne urządzenia kuchenne: piece konwekcyjne, kuchenki, kotły i grille. Są łatwe w obsłudze, same się czyszczą i w porównaniu z innymi urządzeniami, oszczędzają do 70% energii. 50% Polskich wykorzystuje te wielozadaniowe urządzenia w swoich kuchniach – pozostali używają tradycyjnych urządzeń.

„Kto się przyzwyczaił przyrządzać typowego kotleta schabowego w typowym głębokim smażeniu, jest często sceptycznie nastawiony do nowych technologii”, mówi Daniel Sielicki, Mistrz kuchni w będącej liderem Firmie RATIONAL. Firma RATIONAL ma swoją siedzibę w Niemczech, gdzie urządzenia tego producenta można znaleźć niemal w każdej profesjonalnej kuchni.

To, że piece konwekcyjno-parowe optymalnie przyrządzają także polskie dania, wie Dariusz Zahorański, Szef kuchni z Radisson Blu:” Dzięki przygotowywaniu produktów panierowanych w SelfCookingCenter 5Senses możemy w znacznym stopniu zmniejszyć zużycie tłuszczu”. W jego kuchni gotuje się od lat  w urządzeniach firmy RATIONAL.

Z tego powodu: piece konwekcyjno-parowe przynoszą tradycyjnym i profesjonalnym kuchniom podobnie wiele korzyści co międzynarodowym hotelom. Urządzenia nadają się do wszystkich zakładów, produkujących ponad 30 posiłków dziennie i spłacają się w niecały rok. „Nasz najnowszy model – SelfCookingCenter 5 Senses – uzupełniliśmy o szereg funkcji specjalnie dla  Polski dodaje Daniel Sielicki Są to na przykład: typowe steki grillowane -> tak jak lubią Polacy.

Piece konwekcyjno-parowe łączą w sobie wiele plusów gotowania na parze – takie jak szybki czas przyrządzania, niewielkie straty na produktach i duża soczystość – z plusami przyrządzania w gorącym powietrzu: intensywnym zapachem, apetycznymi kolorami i chrupkością skórki. Są na dodatek tak łatwe w obsłudze, że nawet niedoświadczeni pracownicy kuchenni uzyskują niezmiennie dobre efekty i nawet nie muszą nadzorować procesu przyrządzania potraw.

Ze wszystkich urządzeń RATIONAL SelfCookingCenter 5 Senses jest dotychczas jedynym modelem, który przyrządza wszystkie potrawy dokładnie tak, jak wyznaczy to kucharz za pomocą naciśnięcia przycisku. Rozpoznaje on automatycznie wielkość, ilość i stan poszczególnych produktów i dostosowuje wszystkie nastawienia do rodzaju produktu i życzenia kucharza.

Dla kucharzy, którzy wolą sami określać temperaturę, wilgotność, czas przyrządzania i prędkość obiegu powietrza i chcieliby wszystko regulować ręcznie, dobrą alternatywą jest CombiMaster Plus firmy RATIONAL. Także ten model jest wyposażony we wszystkie ważne funkcje, które pozwalają spełniać wysokie wymogi jakościowe [narodowość] kuchni.

Pod adresem www.rational-online.pl firma RATIONAL przedstawia szczegółowe informacje

Aktualności

Przegląd Gastronomiczny 2/2024

Nowy numer „PG” 2/2024 Dostęp on-line do wybranych artykułów możliwy jest na stronie portalu naszego Wydawcy 3 TARGI Mistrzowie i profesjonaliści GASTROTARGI SMAKKi 2024  

Gala Poland 100 Best Restaurants Awards 2024

Premiera XIII edycji Przewodnika Poland 100 Best Restaurants, który tworzy kulinarną mapę Polski, ogłoszenie listy 100 najlepszych restauracji w Polsce i wręczenie nagród dla szefów

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron