Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Kto zdobędzie tytuł „Najlepszej Restauracji 2024”?

Ruszyła kolejna edycja plebiscytu „Najlepsza Restauracja 2024”. Jest to konkurs konsumencki organizowany w ramach programu odpowiedzialności społecznej Polskie Skarby Kulinarne. W plebiscycie bierze udział ponad 600 lokali serwujących kuchnię polską z 15 szlaków kulinarnych.

To piąta edycja plebiscytu „Najlepsza Restauracja”. Konsumenci już teraz mogą oddawać głosy na wybrane lokale.

Polskie Skarby Kulinarne to jeden z najważniejszych programów z zakresu społecznej odpowiedzialności w MAKRO Polska. Plebiscyt Najlepsza Restauracja organizujemy już od 2019 roku. Zwieńczeniem zeszłorocznej edycji było uroczyste wręczenie nagród w winnicy Srebrna Góra, podczas którego 45 laureatów otrzymało tytuł Najlepszej Restauracji i Złotej Korony Ambasadora Kuchni Polskiej – mówi Magdalena Figurna, Menadżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej w MAKRO Polski.

Jak podkreślają laureaci plebiscytu „Najlepsza Restauracja 2023”, uroczyste wręczenie nagród było dla nich pełne emocji. Restauratorzy poczuli się wyróżnieni. 

Sukces zawdzięczamy naszym gościom. To oni nas docenili, to oni na nas głosowali – mówi Katarzyna Sejbuk, właścicielka restauracji Lepirożek. Dodaje, że tego typu spotkania motywują i pomagają poznać ludzi z branży. 

Zdaniem zwycięzców otrzymanie tytułu „Najlepsza Restauracja 2023” jest uhonorowaniem ciężkiej pracy całego zespołu. Według Patrycji Czerskiej, z restauracji Hektor1970, plebiscyt ma charakter narodowy, patriotyczny. Z kolei Renata Kamienik, właścicielka restauracji DaVinci wskazuje, że kuchnia polska jest dla nas najważniejsza i nagroda ta to docenienie nas restauratorów jako naszej faktycznej i autentycznej pracy.

„Najlepsza Restauracja 2024”

Kolejna edycja plebiscytu wystartowała 22 maja. Bierze w niej udział ponad 600 restauracji znajdujących się na 15 szlakach Polskich Skarbów Kulinarnych. Są to zarówno lokale znajdujące się w dużych miastach, jak i te w mniejszych miejscowościach.

Udział w plebiscycie jest bezpłatny. Daje restauratorom możliwość zaprezentowania swojego lokalu na szeroką skalę. W promocji biorą udział media branżowe i influencerzy – dodaje Magdalena Figurna. – Ponadto restauratorzy otrzymują niezbędne materiały promocyjne. Podobnie jak w przypadku zeszłorocznej edycji planujemy organizację uroczystego wręczenia nagród „Najlepsza Restauracja 2024.”

Podczas plebiscytu restauracyjni goście oddają głosy poprzez stronę internetową, klikając w symbol korony. Oceniają smak dań, atmosferę oraz obsługę lokalu. Głosowanie na „Najlepszą Restaurację 2024” zakończy się w styczniu 2024.

Więcej informacji na temat plebiscytu jest dostępnych na stronie: www.polskieskarby.pl

O programie Polskie Skarby Kulinarne

Początki programu Polskie Skarby Kulinarne sięgają 2018 roku. Inicjatywa wywodzi się z prowadzonego przez MAKRO Polska projektu Kulinarne Zjednoczenie Polski, którego zwieńczeniem była książka kucharska „Sto receptur na sto lat niepodległości’. Polskie Skarby Kulinarne to przede wszystkim program edukacyjny, którego celem jest zwiększanie świadomości Polaków na temat kulinarnej tradycji naszego kraju. Poprzez program MAKRO Polska chce przede wszystkim pokazać i uświadomić konsumentom, jak wyjątkowa i bogata w różnorodne smaki i przepisy jest rodzima kuchnia polska. W ramach programu organizowany jest plebiscyt konsumencki „Najlepsza Restauracja”. Lokale, które otrzymały największą liczbę koron, zdobyły tytuł Najlepszej Restauracji programu Polskie Skarby Kulinarne i zostały zaprezentowane w wyjątkowym albumie, wydanym przez MAKRO Polska.

Aktualności

Zdrowie z warzyw i owoców

Warzywa i owoce w codziennej diecie pomagają zachować zdrowie, zwiększają naszą odporność i chronią organizm przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Obniżają poziom „złego” cholesterolu Dieta na

Wesołych Świąt!

Wszystkim naszym Czytelnikom, Reklamodawcom, firmom współpracującym i sympatykom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Redakcja Fot. Wytwórnia

Co czeka rynek alkoholi w Polsce w 2025 roku?

Klienci coraz częściej wybierają napoje pozbawione alkoholu lub o niewielkiej jego zawartości. Ale to niejedyne zmartwienie branży. Coraz wyższe koszty działalności oraz zapowiedź zaostrzenia przepisów

Kilka słów o "Przeglądzie Gastronomicznym"

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ks. J. Popiełuszki 19/21 pok. 322
01-595 Warszawa

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron

Skip to content