Ruszyła kolejna edycja marcowej Akademii online od RoślinnieJemy. Pierwsza wielka lekcja kuchni roślinnej zaczęła się 1 marca o godzinie 12:00 na kanale YouTube RoślinnieJemy. Przez cały miesiąc będą odbywały się kolejne wydarzenia, które pozwolą każdemu chętnemu na zgłębienie tajników diety roślinnej i używanych w niej produktów.
Wydarzenie inicjujące całą marcową akcję nosiło nazwę „Gastronomik na YouTube” i miało na celu przybliżenie tematu kuchni roślinnej uczniom szkół gastronomicznych oraz wszystkim innym głodnym merytorycznej i praktycznej wiedzy. Prowadzącymi były ambasadorki i ambasadorzy projektu Chefs for Change, czyli szefowie kuchni zaangażowani w promowanie zmiany żywienia na bardziej roślinne: Dominika Targosz, Grzegorz Łapanowski, Maria Przybyszewska, Patryk Szczepański oraz dr. hab. prof. UMK Jarosław Dumanowski. Frekwencja była bardzo zadowalająca – w lekcji wzięło udział około 550 uczniów i widzów z prawie 50 szkół. Zapis z transmisji można obejrzeć na YouTube RoślinnieJemy.
– Wiemy, że nauczycielom i uczniom trudno jest trwać tyle miesięcy w pandemicznym systemie nauczania. Jednocześnie w programie szkół gastronomicznych ciągle brakuje tematu kuchni roślinnej. To wspaniałe, że mimo ogromnego kryzysu w branży znaleźli się ludzie, którzy chcą podzielić się za darmo swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie – mówi Weronika Pochylska z RoślinnieJemy.
Przez cały marzec w formie online będą odbywały się kolejne wydarzenia spod znaku Akademii RoślinnieJemy. W tej edycji webinary skupiły się na zróżnicowanych blokach tematycznych – od marketingowych zagadek roślinnego biznesu, do bardziej lifestylowych spotkań. Każde z nich jest prowadzone przez specjalistki i specjalistów mających rzetelną wiedzę i doświadczenie. Webinary skierowane są nie tylko do przedsiębiorców branży gastronomicznej, ale również do wszystkich zainteresowanych roślinnym jedzeniem. RoślinnieJemy zachęca każdego do wzięcia udziału i pozyskania nowej wiedzy.
Więcej informacji, linki do webinarów na www.roslinniejemy.org oraz na profilu facebook.
Fot. mat. prasowe Akademii RoślinnieJemy