Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Lokalnie i tradycyjnie

W Warszawie odbyło się spotkanie z jakościowymi i tradycyjnymi produktami regionalnymi. Poprowadziła je Izabella Byszewska, prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, podsumowując projekty realizowane przez Izbę: „Jakość i tradycja z polskich zbóż”, „Tradycyjne wypieki z regionalnych piekarni – konkurs Pieczywo-kromka.pl oraz „Polska wieprzowina – jakość i tradycja”.

Druga edycja konkursu „Pieczywo-kromka.pl” – w ramach kampanii Tradycyjne wypieki z regionalnych piekarni – pozwoliła wyłonić w całym kraju producentów, którzy wypiekają pieczywo o wyjątkowych walorach zdrowotnych i dietetycznych. Obecni na konferencji przedstawiciele Spółdzielni Handlowo-Produkcyjnej w Sadkach, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie, opowiedzieli o swojej piekarni i nagrodzonym pszenno-żytnim chlebie sadkowskim, produkowanym na zakwasie metodą 5-fazową, według starej receptury.

Z kolei Jolanta Pecio, właścicielka rodzinnego Gospodarstwa Ekologicznego Skarby Natury z Zabłocia, przybliżyła charakter działalności swojej firmy, w której z prastarych odmian zbóż z własnych upraw produkuje się mąkę (mieloną na 100-letnich żarnach), kasze i chleb oraz inne wypieki, np. smakowity jaglak w skórce z samopszy. A wszystko sprzedawane jest w ramach rolniczego handlu detalicznego.

Ciekawe informacje na temat produkcji wysokiej jakości wędlin przekazał Adam Węgłowski, właściciel firmy Wyrób wędlin tradycyjnych z Karniewa.

Na zakończenie prezes Izabella Byszewska przedstawiła zebranym polskie produkty lokalne, regionalne i tradycyjne, z których wiele może się poszczycić znakiem „Jakość i Tradycja”. Certyfikat ten jest potwierdzeniem wykorzystywania najwyższej jakości surowców, sprawdzonych metod produkcji, naturalnych składników i tradycyjnego smaku.

Całości dopełniła degustacja smakowitych wypieków i doskonałych wędlin.

Aktualności

Zdrowie z warzyw i owoców

Warzywa i owoce w codziennej diecie pomagają zachować zdrowie, zwiększają naszą odporność i chronią organizm przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Obniżają poziom „złego” cholesterolu Dieta na

Wesołych Świąt!

Wszystkim naszym Czytelnikom, Reklamodawcom, firmom współpracującym i sympatykom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Redakcja Fot. Wytwórnia

Co czeka rynek alkoholi w Polsce w 2025 roku?

Klienci coraz częściej wybierają napoje pozbawione alkoholu lub o niewielkiej jego zawartości. Ale to niejedyne zmartwienie branży. Coraz wyższe koszty działalności oraz zapowiedź zaostrzenia przepisów

Kilka słów o "Przeglądzie Gastronomicznym"

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ks. J. Popiełuszki 19/21 pok. 322
01-595 Warszawa

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron

Skip to content