Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Narodowa Reprezentacja Polski Kucharzy na ostatnich treningach przed Olimpiadą Kulinarną IKA 2024

Praktyczna wiedza, umiejętność współpracy i wysoka odporność na presję czasu – to cechy, którymi muszą wykazać się Szefowie Kuchni biorący udział w Olimpiadzie Kulinarnej IKA. Zbliżająca się edycja międzynarodowego konkursu odbędzie się 2-7 lutego 2024 roku w Stuttgarcie. Wezmą w niej udział kucharze z kilkudziesięciu krajów, w tym także Narodowa Reprezentacja Polski Kucharzy, która sukcesywnie przygotowuje się do wyjazdu w Instytucie Kulinarnym Transgourmet.

W tegorocznej edycji Olimpiady Kulinarnej IKA uczestnicy zmierzą się w dwóch konkurencjach: Restaurant of Nations (przygotowanie trzech dań dla ponad 100 gości) oraz Chef’s Table (sporządzenie od podstaw rozbudowanego menu dla 12 osób). Zespołowi z Polski przewodzą Bartosz Peter (kapitan drużyn) oraz Sebastian Krauzowicz (manager). Oto skład poszczególnych drużyn powołanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni.

Narodowa Reprezentacja Polski Kucharzy – seniorzy:

● Bartosz Peter – kapitan

● Marcin Gruszka – kucharz

● Maciej Hippler – kucharz

● Sebastian Plasota – kucharz

● Tomasz Ziółkowski – kucharz

● Michał Świerad – cukiernik

● Angelika Chwyć – cukiernik

● Łukasz Wódz – asystent

● Wojciech Waliszewski – asystent

Narodowa Reprezentacja Polski Kucharzy – juniorzy:

  • Bartosz Peter – kapitan
  • Weronika Gurynow – kucharz
  • Nikita Vikhrov – asystent
  • Anna Kochańska – asystent.

Naszą ekipę tworzą ludzie z pasją, ogromną wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do rywalizacji na poziomie międzynarodowym. Chcemy być przygotowani w stu procentach, dlatego już od kwietnia tego roku spotykamy się w pełnym składzie w Instytucie Kulinarnym Transgourmet. To właśnie tu rozwijamy swoje umiejętności i sprawdzamy, jak w praktyce radzimy sobie z zadaniami konkursowymi. Z treningu na trening nasza forma jest coraz lepsza, dlatego mam pewność, że w Stuttgarcie będziemy zadowoleni z wykonanej pracy – mówi Bartosz Peter, kapitan drużyn, Ekspert w Instytucie Kulinarnym Transgourmet.

Sumienne przygotowania okazały się kluczem do sukcesów Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy w poprzedniej edycjach Olimpiady Kulinarnej IKA. W 2020 roku drużyna wróciła z trzema sebrnymi medalami w kategoriach Chef’s Table, Restaurant of Nations seniorów i Restaurant of Nations juniorów. Z kolei podczas Kulinarnego Pucharu Świata 2022 (Villeroy & Boch Culinary World Cup) ekipa juniorów zdobyła dwa srebrne medale w dwóch różnych kategoriach.

Partnerami strategicznymi Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy są Transgourmet Foodservice i Selgros HoReCa. Marki od lat wspierają branżę gastronomiczą, biorąc aktywny udział w największych wydarzeniach kulinarnych, angażując się w rozwój zawodowy uczniów szkół gastronomicznych i kucharzy, a także ściśle współpracując z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szefów Kuchni i Cukierników. W Instytucie Kulinarnym Transgourmet reprezentanci Polski na Olimpiadę Kulinarną IKA mają możliwość skorzystania ze sprzętu najnowszej generacji oraz wysokiej jakości produktów znajdujących się w hali Selgros Warszawa-Piaseczno.

Dokładamy wszelkich starań, by do Stuttgartu wysłać jak najlepiej przygotowany zespół. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem, a podczas treningów na bieżąco omawiamy mocne strony dań i kwestie, które należy poprawić. Możemy sobie na to wszystko pozwolić dzięki doskonałemu wyposażeniu hali Selgros w Piasecznie oraz dostosowanej do tego typu wydarzeń przestrzeni Instytutu Kulinarnego Transgourmet. Przed wyjazdem czeka nas jeszcze kilka spotkań – jestem pewien, że z tak zmotywowaną drużyną maksymalnie wykorzystamy ten czas – dodaje Jarosław Uściński, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni.

Olimpiada Kulinarna IKA jest organizowana od niemal 125 lat, co czyni ją jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów tego typu. Poprzednia edycja wydarzenia odbyła się w 2020 roku w Stuttgarcie i wzięło w niej udział niemal 1800 uczestników z 67 krajów.

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Od słonecznych wybrzeży Włoch po zaułki japońskich dzielnic, pizza podbija serca smakoszy na całym świecie. To klasyczne danie, które zdobyło międzynarodową sławę, stając się symbolem

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron