Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Ruszyła „Akademia Wieprzowiny”

,,Akademia Wieprzowiny’’ to nowy projekt edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli szkół gastronomicznych. Wieprzowina to wciąż najczęściej spożywany rodzaj mięsa w Polsce, a możliwości jego wykorzystania w kuchni są nieograniczone!

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości oraz poszerzenie wiedzy na temat cech i zalet mięsa wieprzowego. W trakcie trwania projektu, młodzi i aspirujący na stanowiska szefów kuchni miłośnicy gotowania, dowiedzą się w jaki sposób rozpoznać części wieprzowiny oraz jak przygotować niestandardowe dania z wykorzystaniem tego rodzaju mięsa. Forma promocji dostosowana została do obecnych czasów: są to warsztaty online, prowadzone przez mistrza sztuki kulinarnej – Łukasza Konika, znanego ze słabości do polskiej kuchni oraz kuchni regionalnej.

„Akademia Wieprzowiny” to przede wszystkim 9 filmów instruktażowych na temat szerokiego wachlarza kulinarnych możliwości wykorzystania wieprzowiny w profesjonalnej kuchni. Akcja uwzględnia pomoc dydaktyczną dla szkół o profilu gastronomicznym. Jest to 9 płyt CD, do wykorzystania przez grono pedagogiczne w trakcie zajęć. Kampania uwzględnia również upominki dla samych uczniów, których szkoły wezmą udział w projekcie.

Chcesz zgłosić swoją szkołę?

Wszelkie informacje dotyczące wzięcia udziału w projekcie zostaną przekazane szkołom po zgłoszeniu przez stronę: https://akademiawieprzowiny.pl/ lub po wysłaniu zapytania na adres e-mail: kontakt@akademiawieprzowiny.pl. 

Pomysłodawcą i głównym organizatorem projektu jest Związek Zawodowy Rolników „Ojczyzna”, a sam projekt sfinansowany jest w całości ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Aktualności

Przegląd Gastronomiczny 2/2024

Nowy numer „PG” 2/2024 Dostęp on-line do wybranych artykułów możliwy jest na stronie portalu naszego Wydawcy 3 TARGI Mistrzowie i profesjonaliści GASTROTARGI SMAKKi 2024  

Gala Poland 100 Best Restaurants Awards 2024

Premiera XIII edycji Przewodnika Poland 100 Best Restaurants, który tworzy kulinarną mapę Polski, ogłoszenie listy 100 najlepszych restauracji w Polsce i wręczenie nagród dla szefów

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron