Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Kwiaty na talerzach!

Tegoroczna, siódma już edycja Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych odbędzie się w dniach 16-17 lipca w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem: „W ogrodowej rezydencji jadalne kwiaty podano do stołu”.

Rezydencja Ogrodowato wyjątkowy oryginalny ogród, który powstaje z okazji Festiwalu Kwiatów Jadalnych. Zajmuje on powierzchnię 500 m2. Projekt ten składa się z dwóch ogrodowych przestrzeni: części sypialnej z olbrzymim, secesyjnym łożem, w którym zamiast pościeli rośnie kobierzec jadalnych kwiatów. Secesyjne łóżko wykonane jest z betonu, tak samo jak stojąca obok betonowa lampa i olbrzymie książki. Druga przestrzeń przypomina wielki salon z długim, sześciometrowym betonowym stołem na 3 kolumnowych nogach. Stół został nakryty niczym do uczty, w której prym wiodą kwiaty jadalne. W salonie ustawiono również konsolę i kwiatowe dekoracje w różnych naczyniach. Całość uzupełnia oryginalna posadzka. Ściany Rezydencji stanowią bukszpanowe formy żywopłotu, a drzewa i rośliny w naturalny sposób wpraszają się w jej przestrzeń.

Porady ogrodnicze

W czasie festiwalu swoją fachową wiedzą podzielą się z uczestnikami specjaliści z firmy nasienniczej W. Legutko. Podczas prelekcji i pokazów na scenie głównej opowiedzą o tym jak od podstaw, we własnym ogrodzie, wyhodować kwiaty jadalneoraz jak je pielęgnować.

Kwiatowa Kuchnia

Sercem festiwalu jest kuchnia kwiatowa. Jej Szef, Mariusz Siwak, przygotuje dania z wykorzystaniem kwiatów jadalnych. W menu pojawią się wykwintne dania z ekologicznych kwiatów wyhodowanych w Ogrodach Dobrzycy: liliowców, róż, storczyków, magnolii, piwonii, begonii, nasturcji, szlachetnych aksamitków. Kwiaty staną się nie tylko składnikami dań, ale i również kosmetyków. O ich przygotowaniu opowie Katarzyna Majewska, właścicielka marki Makutu – kuchnia kosmetyczna.

Carving i pokazy florystyczne

Nie zabraknie również niezapomnianych doznań estetycznych. Podczas festiwalu odbędą się pokazy oraz warsztaty carvingu – sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach, które poprowadzi na scenie głównej mistrz świata w carvingu, Paweł Sztenderski z Carving-Art. Fani florystyki będą mogli podziwiać niezwykle kompozycje z kwiatów jadalnych wykonywanych podczas pokazów florystycznych oraz prace wykonane w ramach konkursu florystycznego. Pokazy na scenie głównej poprowadzi prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska – instruktor florystyki, mistrz w zawodzie florysta, międzynarodowy sędzia florystyki.

Stoiska wystawiennicze

Festiwal będzie również doskonałą okazją do uzupełnienia domowych spiżarni. Swoje specjały zaprezentuje ponad 30 wystawców nie tylko z regionu. Producenci produktów ekologicznych i regionalnych pochwalą się swoimi najlepszymi sokami, marynatami, konfiturami, octami czy miodami. W gronie wystawców nie zabraknie również producentów naturalnych kosmetyków czy kwiatów i ziół.

„Przegląd Gastronomiczny” jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji na stronie organizatora:

https://www.hortulus.com.pl/

Aktualności

Konferencja MADE FOR Restaurant, New Rules

23 kwietnia 2024 Miejsce: Novotel Centrum Warszawa Tego dnia w gronie ponad 600 liderów  czołowych restauratorów i ich pracowników – skonstruujemy prototyp innowacyjnej restauracji 2024;

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron