Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

IX Konkurs Polskich Win

Już po raz dziewiąty startuje Konkurs Polskich Win, organizowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro Cultura” oraz Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-15 lipca w Winnicy Dwie Granice. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 czerwca.

Konkurs Polskich Win to profesjonalny konkurs winiarski odbywający się nieprzerwanie od 2014 r. Z każdym rokiem bierze w nim udział coraz większa liczba producentów wina gronowego z całego kraju. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i zaufaniem zarówno wśród winiarzy, jak i wśród dystrybutorów oraz sprzedawców win. Przyznawane medale są nie tylko wyróżnieniem i dowodem uznania dla twórców wina; są również solidną gwarancją jakości oraz pewną rekomendacją dla konsumentów i branży winiarskiej.

Organizatorzy nie tylko oceniają wina, ale również promują najlepsze polskie etykiety, pokazując ich jakość i różnorodność oraz przekonują restauracje i sklepy, że nasze rodzime winnice mają bardzo dużo do zaoferowania. Nieustannie zachęcają też konsumentów do próbowania polskich win jedocześnie udowadniając, że polskie wino jest doceniane również przez profesjonalistów.

Organizatorzy konkursu nawiązali współpracę medialną nie tylko z portalami związanymi z polskimi winnicami, ale również z branżą gastronomiczną oraz alkoholową. Pozwoli to na rekomendację najlepszych polskich etykiet jeszcze szerszej grupie odbiorców branżowych oraz konsumentów.

Jak co roku wina oceniać będzie profesjonalne Jury pod przewodnictwem Tomasza Koleckiego, złożone z członków Stowarzyszenia Sommelierów Polskich doświadczonych w ocenie i pracy z winem, dobrze znających również charakter win polskich.

W Jury IX Konkursu Polskich Win zasiądą:

Tomasz Kolecki – przewodniczący jury i komisji nr 2, Grzegorz Jach – przewodniczący komisji nr 1, Bartek Nowakowski, Jan Bester, Wojciech Starzycki, Ewa Relidzyńska, Katarzyna Korzeń, Jarosław Baranowski, Jarosław Pochłopień, Marcin Krzystolik.

Wina oceniane będą w ciemno w ośmiu kategoriach: polskie wina białe wytrawne, białe półwytrawne i półsłodkie, musujące, różowe, czerwone, słodkie, specjalne oraz (i tu nowość) wina amatorskie. Ostatnia kategoria dedykowana jest producentom niezarejestrowanym, którzy chcieliby poddać profesjonalnej ocenie swoje wina.

Partnerem Konkursu jest Województwo Podkarpackie, Miasto Jasło, Winnica Dwie Granice oraz RS Druk.

„Przegląd Gastronomiczny” jest patronem medialnym wydarzenia.

Formularz oraz regulamin konkursu dostępne są na: http://winiarzejaslo.pl/artykul/216/ix_konkurs_polskich_win__zaproszenie

Aktualności

Przegląd Gastronomiczny 2/2024

Nowy numer „PG” 2/2024 Dostęp on-line do wybranych artykułów możliwy jest na stronie portalu naszego Wydawcy 3 TARGI Mistrzowie i profesjonaliści GASTROTARGI SMAKKi 2024  

Gala Poland 100 Best Restaurants Awards 2024

Premiera XIII edycji Przewodnika Poland 100 Best Restaurants, który tworzy kulinarną mapę Polski, ogłoszenie listy 100 najlepszych restauracji w Polsce i wręczenie nagród dla szefów

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron