Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Poznań wspiera partnerskie miasto Charków

Nie ustaje wsparcie dla drugiego największego miasta w Ukrainie. W odpowiedzi na zapotrzebowanie przekazane przez mera Charkowa na początku marca ze stolicy Wielkopolski wyruszyły pierwsze samochody z pomocą humanitarną. Caritas Poznań wraz z firmami zlokalizowanymi w Poznaniu, m.in. Selgros Cash & Carry, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania przygotował kolejne towary, które 24 marca wyruszyły na tereny objęte wojną.

Relacje partnerskie pomiędzy Poznaniem i Charkowem trwają już ponad 20 lat. Zakres współpracy obejmuje m.in. edukację, kulturę, sport. Obecnie jednak, w obliczu toczonych działań wojennych i zaburzonych łańcuchów dostaw, niezbędne jest niemal wszystko co potrzebne do życia. Włodarze Poznania pozostają w stałym kontakcie z merem Charkowa i jego bezpośrednim otoczeniem i starają się wspierać bratnie miasto w możliwie najszerszym zakresie. Działania koordynuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej, który pozyskuje najpotrzebniejsze do życia artykuły od firm i darczyńców. W pomoc od razu włączył się Selgros Cash & Carry. Centralne biuro firmy znajduje się w Poznaniu, a z Caritas – jako wieloletni partner – współpracuje od niemal dwóch dekad, biorąc udział w inicjatywach lokalnych i ogólnopolskich takich jak „Wigilia Caritas” czy „Spiżarnia Caritas”.

 – Magazyn z darami na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich organizuje obecnie pomoc zarówno dla uchodźców z Ukrainy, którzy przybywają do Poznania, jak i tych, którzy pozostali na terenach objętych wojną. Dziękuję wszystkim firmom, które angażują się w pomoc i apeluję o dalsze wsparcie. Tym razem słowa uznania pragnę wyrazić wobec firmy Selgros Cash & Carry za przekazane dary, które już wkrótce pojadą w konwoju humanitarnym Caritas do Ukrainy – mówi Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

24 marca do Charkowa wyruszył kolejny transport z niezbędnymi artykułami żywnościowymi, lekami i artykułami pierwszej potrzeby. Z poczucia obowiązku niesienia pomocy mieszkańcom bratniego miasta, Selgros podarował artykuły o wartości ponad 280 tysięcy złotych, a łączna wartość wsparcia przekazanego do tej pory dla Ukraińców wynosi już ponad pół miliona złotych. Firma deklaruje kontynuację działań pomocowych.

 – Organizujemy kolejny transport darów. Każdego dnia o pomoc prosi więcej osób, na miejscu zostali ci, którzy nie mogli wyjechać ze względu na wiek i choroby. Pomagamy zarówno na bieżąco w naszym mieście, żywiąc i goszcząc uchodźców w prywatnych domach i ośrodkach Caritas, jak i długofalowo, odbudowując łańcuch dostaw do ukraińskich miast, dlatego wsparcie partnerów takich jak Selgros, jak i władz miasta Poznania jest nieodzowne – mówi Jan Montowski, Zastępca Dyrektora Caritas Poznań.

Do Charkowa zostały wysłane głównie artykuły żywnościowe, w tym produkty dla dzieci, konserwy i proste w przygotowaniu potrawy z długim terminem przydatności do spożycia. Ponadto trafią tam podstawowe artykuły higieny osobistej, naczynia jednorazowe, kosmetyki, pieluszki dla dzieci i leki.  

Aktualności

Mistrzowie Smaku wracają

Gdzie wybrać się na najlepszy obiad lub kolację? Gdzie zjeść najsmaczniejszą pizzę i burgera? Który kelner, barman i menedżer restauracji najlepiej odpowiada na potrzeby klientów?

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ks. J. Popiełuszki 19/21 pok. 322
01-595 Warszawa

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron