Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Poznań wspiera partnerskie miasto Charków

Nie ustaje wsparcie dla drugiego największego miasta w Ukrainie. W odpowiedzi na zapotrzebowanie przekazane przez mera Charkowa na początku marca ze stolicy Wielkopolski wyruszyły pierwsze samochody z pomocą humanitarną. Caritas Poznań wraz z firmami zlokalizowanymi w Poznaniu, m.in. Selgros Cash & Carry, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania przygotował kolejne towary, które 24 marca wyruszyły na tereny objęte wojną.

Relacje partnerskie pomiędzy Poznaniem i Charkowem trwają już ponad 20 lat. Zakres współpracy obejmuje m.in. edukację, kulturę, sport. Obecnie jednak, w obliczu toczonych działań wojennych i zaburzonych łańcuchów dostaw, niezbędne jest niemal wszystko co potrzebne do życia. Włodarze Poznania pozostają w stałym kontakcie z merem Charkowa i jego bezpośrednim otoczeniem i starają się wspierać bratnie miasto w możliwie najszerszym zakresie. Działania koordynuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej, który pozyskuje najpotrzebniejsze do życia artykuły od firm i darczyńców. W pomoc od razu włączył się Selgros Cash & Carry. Centralne biuro firmy znajduje się w Poznaniu, a z Caritas – jako wieloletni partner – współpracuje od niemal dwóch dekad, biorąc udział w inicjatywach lokalnych i ogólnopolskich takich jak „Wigilia Caritas” czy „Spiżarnia Caritas”.

 – Magazyn z darami na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich organizuje obecnie pomoc zarówno dla uchodźców z Ukrainy, którzy przybywają do Poznania, jak i tych, którzy pozostali na terenach objętych wojną. Dziękuję wszystkim firmom, które angażują się w pomoc i apeluję o dalsze wsparcie. Tym razem słowa uznania pragnę wyrazić wobec firmy Selgros Cash & Carry za przekazane dary, które już wkrótce pojadą w konwoju humanitarnym Caritas do Ukrainy – mówi Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

24 marca do Charkowa wyruszył kolejny transport z niezbędnymi artykułami żywnościowymi, lekami i artykułami pierwszej potrzeby. Z poczucia obowiązku niesienia pomocy mieszkańcom bratniego miasta, Selgros podarował artykuły o wartości ponad 280 tysięcy złotych, a łączna wartość wsparcia przekazanego do tej pory dla Ukraińców wynosi już ponad pół miliona złotych. Firma deklaruje kontynuację działań pomocowych.

 – Organizujemy kolejny transport darów. Każdego dnia o pomoc prosi więcej osób, na miejscu zostali ci, którzy nie mogli wyjechać ze względu na wiek i choroby. Pomagamy zarówno na bieżąco w naszym mieście, żywiąc i goszcząc uchodźców w prywatnych domach i ośrodkach Caritas, jak i długofalowo, odbudowując łańcuch dostaw do ukraińskich miast, dlatego wsparcie partnerów takich jak Selgros, jak i władz miasta Poznania jest nieodzowne – mówi Jan Montowski, Zastępca Dyrektora Caritas Poznań.

Do Charkowa zostały wysłane głównie artykuły żywnościowe, w tym produkty dla dzieci, konserwy i proste w przygotowaniu potrawy z długim terminem przydatności do spożycia. Ponadto trafią tam podstawowe artykuły higieny osobistej, naczynia jednorazowe, kosmetyki, pieluszki dla dzieci i leki.  

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Od słonecznych wybrzeży Włoch po zaułki japońskich dzielnic, pizza podbija serca smakoszy na całym świecie. To klasyczne danie, które zdobyło międzynarodową sławę, stając się symbolem

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron