Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

V Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Smak Gościnności 2019”

V Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Smak Gościnności 2019. Małopolskie produkty tradycyjne i regionalne”.

Małopolska Szkoła Gościnności, jako Instytucja Województwa Małopolskiego, postanowiła włączyć się w akcję upowszechniania lokalnych produktów żywnościowych. Istotą Konkursu jest promowanie i kultywowanie regionalnych i tradycyjnych produktów Małopolski, ochrona kulinarnego dziedzictwa kulturowego, a co za tym idzie – pogłębienie wiedzy na temat produktów regionalnych i tradycyjnych wśród młodzieży.

Uczniowie szkół gastronomicznych, do których skierowany jest Konkurs mają okazję do rozwoju swoich zainteresowań kulinarnych, pobudzenia kreatywności i pomysłowości w kuchni oraz indywidualnej oceny swoich umiejętności.

W poprzednich edycjach Konkursu tematami przewodnimi były: jabłko z Raciechowic, charsznicka kapusta, jagnięcina podhalańska, Fasola Piękny Jaś z Doliny Dunajca. Tegoroczne zmagania kulinarne skupią się wokół Suski sechlońskiej – śliwki podwędzanej –  produktu regionalnego województwa małopolskiego.

Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tytusa Chałubińskiego Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach.

Regulamin                       

Program

Aktualności

Zapraszamy na Forum Polskiej Gastronomii!

Jedno z najważniejszych wydarzeń branży HoReCa – Forum Polskiej Gastronomii – odbędzie się w dniach 28-30 marca 2023 r., podczas Międzynarodowych Targów Rozwiązań dla Branży

Polskie miasta w Przewodniku Michelin

Polska Organizacja Turystyczna i Michelin Guide podpisali porozumienie w sprawie umieszczenia polskich miast w znanym na całym świecie Przewodniku Michelin. W pierwszej kolejności promocją objęte zostaną

Zapraszamy na SMAKKi GASTROTARGI!

Już jutro, 23 marca, w Centrum EXPO XXI w Warszawie rozpocznie się pierwsza edycja Targów SMAKKi i potrwa aż do soboty. To projekt, który pod

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron