Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Sweets Competeeon – Internetowe Mistrzostwa Cukiernicze

Sweets Comepteeon to mistrzostwa stworzone z miłości do słodkości, do udziału w których zaproszeni są wszyscy wielbiciele tortów, monoporcji oraz słodkich stołów, uginających się pod ciężarem smakołyków. Szeroki wybór kategorii sprawi, że każdy cukiernik, niezależnie od doświadczenia, znajdzie coś dla siebie.

Portal sweets.competeeon.com.pl to odpowiedź na rynkowe zapotrzebowanie na Internetowe Mistrzostwa Cukiernictwa. Organizatorzy zamiast walczyć ze światowym kryzysem, postanowili go wykorzystać i dać szansę miłośnikom sztuki tortowej na pokazanie światu swojego talentu bez konieczności wychodzenia z domu.

Pierwsza kategoria, która została uruchomiona 4 maja to torty komunijne. Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka, dlatego stworzenie niepowtarzalnego smakołyku na tę okazję jest nie lada wyzwaniem. Organizatorów najbardziej interesują torty stworzone w nietuzinkowy i kreatywny sposób.

Cukiernicza oprawa Komunii Świętej to tylko zapowiedź dalszych zmagań konkursowych. Oprócz opisanej powyżej kategorii od 4 maja organizatorzy czekają również na zdjęcia tortów udekorowanych żywymi kwiatami, które często są niesamowitym połączeniem cukierniczego dzieła sztuki z elementami florystyki.

Wkrótce otwarte zostaną kolejne konkursowe kategorie: tort dziecięcy, tort z figurkami, słodki stół oraz monoporcje. W każdej z nich oceniana będzie oryginalność, umiejętności i wykorzystanie technik cukierniczych, proporcjonalność, odpowiedni dobór zdobień i precyzja wykonania. Nie należy się jednak obawiać – sędziowie konkursu to nie tylko mistrzowie dziedziny, ale również bardzo pomocni mentorzy, którzy chętnie udzielą rad na przyszłość oraz zwrócą uwagę na ewentualne niedociągnięcia.

Oprócz rozgłosu w mediach społecznościowych, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Organizatorzy tak zachęcają do udziału w Mistrzostwach Cukierniczych: – Baw się razem z nami, pokaż nam swój talent oraz zrób kolejny krok w rozwoju swojej kariery!

Termin nadsyłania zgłoszeń w poszczególnych kategoriach upływa 26 czerwca, a na początku lipca zostaną ogłoszone wyniki Mistrzostw. „Przegląd Gastronomiczny” jest patronem medialnym wydarzenia.

Regulamin i więcej informacji: www.sweets.competeeon.com.pl

Aktualności

Przegląd Gastronomiczny 2/2024

Nowy numer „PG” 2/2024 Dostęp on-line do wybranych artykułów możliwy jest na stronie portalu naszego Wydawcy 3 TARGI Mistrzowie i profesjonaliści GASTROTARGI SMAKKi 2024  

Gala Poland 100 Best Restaurants Awards 2024

Premiera XIII edycji Przewodnika Poland 100 Best Restaurants, który tworzy kulinarną mapę Polski, ogłoszenie listy 100 najlepszych restauracji w Polsce i wręczenie nagród dla szefów

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron