Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Targi Polski Win i Winnic WINO 2022

Kilkadziesiąt winnic z różnych zakątków Polski niebawem zaprezentuje się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Ciekawą ekspozycję uzupełnią liczne wydarzenia towarzyszące. Start już 17 marca!

Targi Polskich Win i Winnic to wyjątkowy projekt, organizowany przez Grupę MTP, poświęcony wyłącznie rodzimym winnicom. Już w czwartek, 17 marca najlepsi polscy producenci wina po raz drugi zjadą do stolicy Wielkopolski, aby zaprezentować swoją szeroką gamę produktów. Na miłośników tego trunku czekają trzy dni pełne niezapomnianych wrażeń.

Ponad 100 win od polskich producentów

Podczas targów zaprezentuje się ponad 30 winnic z różnych zakątków Polski. Zwiedzający będą mogli zapoznać z szeroką ofertą, złożoną z ponad 100 win. Białe i czerwone, spokojne i musujące, pomarańczowe i różowe – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. To również doskonała okazja do rozmowy z samymi winiarzami i bliższego poznania rodzimych winnic, które z roku na rok coraz śmielej zdobywają rynek.

Małopolska, Wielkopolska i Lubuskie – te trzy regiony będą najliczniej reprezentowane podczas nadchodzącego wydarzenia. Znajdziemy tam wiele uznanych marek, w tym medalistów i Championów zakończonego niedawno konkursu WINOPL. Lista wystawców nie kończy się jednak na winnicach. Na targach zaprezentują się również producenci wyrobów regionalnych oraz akcesoriów winiarskich. Chętnych do zapoznania się z pełną listą wystawców odsyłamy na stronę organizatora pod ten link.

Szybkie randki z winnicami, koncerty i warsztaty

Nowością podczas tegorocznej odsłony Targów WINO będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących, które będą miały miejsce na scenie głównej. Przed zwiedzającymi zaprezentuje się m. in. Stowarzyszenie Kobiety i Wino, które poprowadzi warsztat „Degustuj jak profesjonalista” oraz wygłosi prelekcję o roli kobiet w branży winiarskiej w Polsce. Z kolei Gosia Sułek i Michał Bardel opowiedzą o najbardziej zdumiewających winiarskich rekordach podczas warsztatu Winne Osobliwości. Swoje pięć minut będą miały także same winnice, które zaprezentują się zwiedzającym w formule speed dating, czyli szybkich randek. Każdy producent będzie miał zaledwie kilka minut na scenie, aby opowiedzieć o swoich winach i przekonać do nich publiczność.

W programie znajdą się również konferencje i seminaria branżowe, organizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. Zwieńczeniem atrakcji na scenie głównej będzie koncert Kapeli Góralskiej Ciupaga, który odbędzie się w piątek, 18 marca, o godz. 19:00. Góralska melodia porwie zwiedzających nie tylko podczas samego koncertu, ale również podczas drugiego i trzeciego dnia targów, dzięki obecności zespołu na stoisku Instytutu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Targi WINO – co, gdzie, kiedy?

WINO – Targi Polskich Win i Winnic 2022 potrwają od 17 do 19 marca. Wszystkich, którzy chcą wyruszyć w tę niezwykłą podróż po polskich winnicach zapraszamy do pawilonu nr 3 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Godziny otwarcia:

czwartek, 17 marca (12:00-18:00)

piątek, 18 marca (12:00-20:00)

sobota, 19 marca (12:00-20:00).

Szczegółowy program wydarzeń na Scenie Głównej jest dostępny tutaj.

Bilety na wydarzenie są dostępne na platformie ToBilet.pl. Warto rozważyć zakup wejściówek w internetowej przedsprzedaży, ponieważ w dniu targów ceny wszystkich biletów wzrastają.

Więcej informacji na stronie targów:

https://www.targiwino.pl/pl

fot. Fotobueno/mat.prasowe Grupy MTP

Aktualności

Przegląd Gastronomiczny 2/2024

Nowy numer „PG” 2/2024 Dostęp on-line do wybranych artykułów możliwy jest na stronie portalu naszego Wydawcy 3 TARGI Mistrzowie i profesjonaliści GASTROTARGI SMAKKi 2024  

Gala Poland 100 Best Restaurants Awards 2024

Premiera XIII edycji Przewodnika Poland 100 Best Restaurants, który tworzy kulinarną mapę Polski, ogłoszenie listy 100 najlepszych restauracji w Polsce i wręczenie nagród dla szefów

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron