Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Treningi Narodowej Kadry Kucharzy rozpoczęte

Juniorzy z Kadry Narodowej Polskich Kucharzy oficjalnie rozpoczęli przygotowania do Kulinarnego Pucharu Świata! O medale będą rywalizowali m.in. z drużynami z całej Europy, Ameryki Południowej, a nawet Australii.

Pierwsze zgrupowanie miało miejsce w dniach 30 i 31 stycznia w Instytucie Kulinarnym Transgourmet. Kadra zaplanowała już cykliczne treningi, które pomogą im w jak najlepszym przygotowaniu się do wyjazdu na Villeroy & Boch Culinary World Cup 2022, który odbędzie się w październiku w Luksemburgu.

Juniorzy ćwiczyli swoje umiejętności pod czujnym okiem trenerów – Bartosza Petera – Eksperta Instytutu Kulinarnego Transgourmet & Head Coacha, Sebastiana Krauzowicza – Coacha & Team Managera, Marcina Gruszki – Coacha, Michała Świerada – Pastry Coacha oraz Lecha Plucińskiego – Team Consultanta. Jest o co walczyć – Kulinarny Puchar Świata to jedno z najważniejszych wydarzeń gastronomicznych. Wydarzenie jest organizowane od 1986 roku co 4 lata. Mistrzostwa mają na celu popularyzację idei głoszącej, że kuchnia wzbogaca życie i jest jego ważną częścią. W 2018 roku Reprezentacja Polski odniosła ogromny sukces. Drużyna Seniorów wróciła do Polski z dwoma medalami: brązowym za kuchnię zimną oraz srebrnym za kuchnię gorącą. Sukcesem mogli pochwalić się również juniorzy, którzy zdobyli srebrne i brązowe medale.

Zmagania finałowe będą odbywały się w dwóch konkurencjach. Pierwsze zadanie to symulacja działania restauracji. Kadra musi przygotować trzydaniowe menu, dla 70 osób na sali, a potrawy będą serwowane przez profesjonalnych kelnerów. Następnie nasi reprezentanci mają za zadanie zaprezentowanie bardziej skomplikowanego menu, którego walory smakowe i estetyczne oceni jury, składające się z 10 osób. W odróżnieniu od pierwszej konkurencji, tym razem kucharze są odpowiedzialni również za samodzielne przyniesienie potraw do stolika jurorskiego, a także opowiedzenie o nich i udzielenie odpowiedzi  na ewentualne pytania osób oceniających.

Nasza reprezentacja stawia na potrawy z nutką polskości. Chce w ten sposób promować regionalne smaki i produkty. Przygotowywane menu uwzględnia również aktualne trendy kulinarne, takie jak kuchnia bezglutenowa, wegetariańska czy wegańska.

– Narodowa Reprezentacja Polskich Kucharzy promuje Polskę i rodzimą kuchnię na arenie międzynarodowej. W swoich daniach interpretujemy polskie smaki i przedstawiamy je w nowoczesnym wydaniu, uwzględniając światowe trendy. Transgourmet i Selgros Cash & Carry od lat są partnerem strategicznym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierników i aktywnie wspomagają nasze przygotowania do zmagań – mówi Bartosz Peter, kapitan Narodowej Reprezentacji Polskich Kucharzy i Ekspert Instytutu Kulinarnego Transgourmet.

Nasza reprezentacja ma wiele sukcesów na swoim koncie. Warto chociażby wspomnieć 3 srebrne medale zdobyte na Olimpiadzie w Stuttgarcie, a także 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale, którymi zawodnicy zostali nagrodzeni podczas Kulinarnego Pucharu Świata w 2018. Transgourmet i Selgros z dumą wspierają polską kadrę poprzez dostarczenie produktów potrzebnych do przygotowania potraw oraz udostępnienie przestrzeni Instytutu Kulinarnego do treningów, gdzie możliwa jest wymiana doświadczeń uczniów i trenerów, co przekłada się na wzrost umiejętności zespołów.

Trzymamy kciuki za młodych kucharzy! 

Aktualności

Mistrzowie Smaku wracają

Gdzie wybrać się na najlepszy obiad lub kolację? Gdzie zjeść najsmaczniejszą pizzę i burgera? Który kelner, barman i menedżer restauracji najlepiej odpowiada na potrzeby klientów?

Kilka słów o "Przeglądzie Gastronomicznym"

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ks. J. Popiełuszki 19/21 pok. 322
01-595 Warszawa

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron