Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Wina i Gościna w Sztukówce

Podkarpacka Winnica Sztukówka kontynuuje cykl imprez plenerowych „Sztukówka zaprasza”, których już drugi rok z rzędu partnerem jest Województwo Podkarpackie, a „Przegląd Gastronomiczny” jest patronem medialnym.

W najbliższy weekend (9-10 lipca) warto odwiedzić położoną na Pogórzu Strzyżowskim winnicę Sztukówka, gdzie odbędzie się już trzecie wydarzenie z tegorocznego cyklu „Sztukówka zaprasza!”. Trzecia impreza zatytułowana jest „Wina i Gościna” i będzie miała trochę inny charakter niż poprzednie.

Rozpocznie się dość nietypowo, bo II Biegiem Dookoła Winnicy.

Później na gości będą czekać wystawcy lokalnych produktów i rękodzieła, nowe menu jedzeniowe oraz inspirująca degustacja – a właściwie konfrontacja smaków winiarskich i piwowarskich pt. „Wszystko drożdżeje”.

Jak zwykle, o dobrze schłodzone napoje alkoholowe zadbają lokalne winnice: Winnica Sztukówka, Alabaster, Melancholia i Browar Lasowiak. Będą dostępne również napoje bezalkoholowe. Z kolei jedzenie zapewni tym razem Sztukówka i przyjaciele. 

Wieczorem w sobotę na plenerowej scenie wystąpi zespół Kmiecie z Budziwoja. Kolejnego dnia, w niedzielę, organizatorzy nie zwalniają tempa i na Arenie Sztukówka rozegra się turniej piłki nożnej.

Organizatorzy zapewniają, że istnieje możliwość bezpłatnego noclegu w namiotach, samochodach i kamperach, ponieważ teren winnicy jest na noc zamykany. Można też przyjechać ze swoim zwierzęciem.

Adres: Winnica Sztukówka, Glinik Średni 153, 38-130 Frysztak, woj. podkarpackie

Szczegółowy program imprezy poniżej:

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Od słonecznych wybrzeży Włoch po zaułki japońskich dzielnic, pizza podbija serca smakoszy na całym świecie. To klasyczne danie, które zdobyło międzynarodową sławę, stając się symbolem

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron