Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Zaczarowani smakiem

Nie trzeba szukać mamtalentów, drugich Nigelli Lawson czy innych cud-chef’ów. Polskie talenty kulinarne, mistrzowie łączenia smaków i poezji podniebienia są tuż obok. Z zamkniętymi oczami wyczarują boeuf bourguignon, crème brûlée i filet mignon. Ich popisy warte są grzechu. Warte są też tytułu laureata Kulinarnego Pucharu Polski – najważniejszego najbardziej prestiżowego konkursu kulinarnego w kraju.

Pojedynek czas zacząć
Wisienka na torcie Międzynarodowych Targów Gastronomii to najbardziej prestiżowy konkurs dla kucharzy – Kulinarny Puchar Polski. Jako jedyny konkurs w kraju został zaliczony do elitarnego grona wydarzeń rekomendowanych przez World Association of Chefs’ Societes – międzynarodową organizację skupiającą stowarzyszenia kulinarne z całego świata i tym samym reprezentującą ponad 10 milionów kucharzy. Tylko na targach Polagra Gastro można spotkać grono tak znamienitych mistrzów smaku. Jest to jedyna okazja w Polsce, aby być pośród najlepszych i poznać kuchnię na światowym poziomie. Zgodnie z regulaminem, aby wziąć udział w Kulinarnym Pucharze Polski należało wygrać jeden z renomowanych konkursów kulinarnych nominowanych do KPP w danym roku. Grono zwycięzców podejmie wyzwanie półfinałowe już 9 października, a dzień później najlepszego z najlepszych wybierze profesjonalne międzynarodowe jury.

Halibut w roli głównej
Tegoroczne zadanie przeznaczone dla półfinalistów to przystawka stworzona na bazie grasicy cielęcej z dodatkiem maliny i gruszki. Maksymalnie dziesięć dwuosobowych drużyn, które otrzymają nominację do finału zawalczą o puchar przygotowując danie główne z halibutem ze skórą w roli głównej oraz świeżym porem i ośmiorniczkami jako produktami drugoplanowymi. Uczestnicy konkursu będą oceniani przez międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą wybitni szefowie kuchni. Podczas tegorocznej edycji w jury zasiądą:

  • w półfinale – uznani mistrzowie kucharscy z Polski: Jean Bos (przewodniczący jury, Euro-Toques Polska), Jarosław Uściński (OSSKiC), Jerzy Pasikowski (KSK), Zenon Hołubowski (reprezentujący MTP) oraz Piotr Murawski (Unilever Polska);
  • w finale – wybitne osobistości międzynarodowe: Malin Söderström (Szwecja), Didier Bolle-France (Bel -gia), Spiros Dimitriou (Serbia), Loïc Malfait (Wielka Brytania), Sebastien Grosdemange (Francja) oraz Hein A.J. Willemsen (Holandia). Jury degustacyjne wesprą jurorzy techniczni Andrzej Truchlewski oraz Grzegorz Olejarka.

Dowiedz się więcej:
www.kpp.mtp.pl

Anna Bąblińska – Kaczmarek, t. (61) 869 24 01, anna.bablinska-kaczmarek@mtp.pl

Magdalena Jastrzębska, t. 061 869 24 38, magdalena.jastrzebska@mtp.pl

Aktualności

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron