Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Brewers Cup – smak przede wszystkim

23 maja w Warszawie, odbędą się pierwsze polskie zawody w zaparzaniu kawy metodami przelewowymi – Brewers Cup. Organizatorem wydarzenia jest polski oddział Europejskiego Stowarzyszenia Kawy Najwyższej Jakości (SCAE) oraz Colours of Coffee, gospodarzem i sponsorem imprezy jest kawiarnia Tree Some Coffee.

Brewers Cup to wyjątkowe mistrzostwa, w których sędziowie nie oceniają techniki barista, a jedynie walory smakowe zaparzonej kawy. Zawody składają się z dwóch rund i są oceniane przez trzech sędziów. Podczas każdej z rund uczestnicy przygotowują i serwują trzy, oddzielnie zaparzone kawy, po jednej dla każdego z sędziów, używając dowolnie wybranego przez siebie sprzętu, z wyjątkiem urządzeń mechanicznych, np. typu ekspres ciśnieniowy. W pierwszej rundzie (eliminacyjnej) zawodnicy zaparzają kawę dostarczoną przez organizatora. Tu oceniane są wyłącznie walory sensoryczne (aromat i smak napoju). W rundzie drugiej (finałowej) zawodnicy zaparzają własną kawę, a występ uzupełniony jest prezentacją, która również podlega ocenie. Prezentacja ma potwierdzić umiejętności sensoryczne zawodnika, znajomość najlepszych standardów obsługi klienta, a także ogólną wiedzę na temat kawy i jej właściwości. Przygotowana przez uczestników kawa jest oceniana w trzech etapach: w gorącej kawie sędziowie oceniają aromat, w ciepłej charakterystykę smakową i aftertaste, kiedy napój ostygnie, oceniana jest kwasowość, body i balans. Sędziowie przyznają punkty za jakość zaparzonego napoju, wiedzę i zdolności sensoryczne uczestników oraz umiejętności z zakresu obsługi klienta. Zwycięzca polskich mistrzostw będzie reprezentować nasz kraj na mistrzostwach światowych, które w tym roku odbędą się w Maastricht w Holandii.
Sponsorem nagrody jest kawiarnia Tree Some Coffee – dynamiczna i innowacyjna sieć kawiarni stawiająca na realną interakcję z kulturą i sztuką przy akompaniamencie doskonałej filiżanki kawy. Partnerem i twarzą Tree Some Coffee jest Ramona Ray, jedna z najbardziej utalentowanych artystek młodego pokolenia w Polsce. Polska edycja Brewers Cup będzie prawdziwą gratką dla kawowych smakoszy. To również doskonała okazja aby nauczyć się mniej znanych sposobów zaparzania kawy, które z powodzeniem można zastosować w domu. Z pewnością w tym dniu najsmaczniejszej kawy w Polsce będzie się można napić w kawiarni Tree Some Coffee przy ulicy Świętokrzyskiej 32.
Start godz. 18.00.

Aktualności

Mistrzowie Smaku wracają

Gdzie wybrać się na najlepszy obiad lub kolację? Gdzie zjeść najsmaczniejszą pizzę i burgera? Który kelner, barman i menedżer restauracji najlepiej odpowiada na potrzeby klientów?

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ks. J. Popiełuszki 19/21 pok. 322
01-595 Warszawa

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron