Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Kulinaria – wizytówką regionów turystycznych

Polska jest pyszna. Polska kiełbasa to marka sama w sobie, mamy doskonałe miody, sery, pieczywo. Każdy region smakuje inaczej – Podhale, Podlasie czy Wielkopolska mają do zaoferowania różnorodną, ale wyraźną paletę smaków. To ogromny potencjał turystyczny.
Tym walorom będzie poświęcona konferencja naukowa:

KULINARIA – WIZYTÓWKĄ REGIONÓW TURYSTYCZNYCH
Konferencja odbędzie się 4 kwietnia 2017 roku w kampusie Grupy Uczelni Vistula, w której skład wchodzi Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji – główny organizator wydarzenia.

Podczas konferencji swoją wiedzą na temat potencjału kulinariów dla rozwoju turystyki podzielą się wybitni naukowcy i praktycy z tej dziedziny m.in. dr hab. Karolina Buczkowska-Gołąbek, prezes Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej, wicemarszałek Senatu i twórczyni Wielkiego Gościńca Litewskiego Maria Koc, czy dr Katarzyna Janiszewska, ambasador World Food Travel Association na Polskę.

– Polska żywność jest naturalna, tradycyjna i ma ciekawą historię, przez co może stanowić ogromną atrakcję turystyczną. Już powstają u nas kulinarne szlaki turystyczne, ale wciąż nie wystarczająco ją promujemy. Chcemy, żeby podczas tej konferencji naukowcy i praktycy podzielili się wiedzą i dobrymi praktykami z tego zakresu – mówi Piotr Dominik, wykładowca akademicki w Głównej Szkole Turystyki i Rekreacji, i organizator konferencji.

Będzie nie tylko mądrze, ale też smacznie. Konferencji towarzyszyć będą degustacje i prezentacje kulinariów z różnych regionów Polski i świata. Swoje produkty zaprezentują lokalni producenci m.in. soków, wędlin, pieczywa, miodów, serów, olei, przetworów i ziół.

Oprócz naukowców, restauratorów i hotelarzy, w konferencji udział mogą brać też wszyscy miłośnicy kulinariów, w tym goście z ambasad, studenci i uczniowie szkół gastronomicznych.

Zapraszamy 4 kwietnia, od godz. 10:00 do kampusu Grupy Uczelni Vistula, ul. Stokłosy 3
w Warszawie.

Z przyjemnością udzielimy Państwu więcej informacji.

Z poważaniem,

Anna Jaglińska
PR Manager

tel.: 506 195 376
e-mail: a.jaglinska@vistula.edu.pl

***
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji jest najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią wyższą w Polsce. Do tej pory jej międzynarodowość wynikała głównie z obecności zagranicznych studentów, pochodzących z 77 krajów. Wszystkie kierunki i specjalizacje są prowadzone po polsku oraz po angielsku. Jest częścią Grupy Uczelni Vistula, która istnieje na rynku od 25 lat i jest jednym z najstarszych niepublicznych ośrodków akademickich w Polsce.

Aktualności

Mistrzowie Smaku wracają

Gdzie wybrać się na najlepszy obiad lub kolację? Gdzie zjeść najsmaczniejszą pizzę i burgera? Który kelner, barman i menedżer restauracji najlepiej odpowiada na potrzeby klientów?

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ks. J. Popiełuszki 19/21 pok. 322
01-595 Warszawa

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron