Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

VIII Konkurs Polskich Win

Rusza ósma edycja Konkursu Polskich Win organizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro Cultura” oraz Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Konkurs odbędzie się w dniach 5 – 6 sierpnia w Winnicy Dwie Granice. Na zgłoszenia win do Konkursu organizatorzy czekają do 23 lipca.

Konkurs Polskich Win to profesjonalny konkurs winiarski odbywający się nieprzerwanie od ośmiu lat. Z roku na rok w Konkursie bierze udział coraz większa liczba producentów z całego kraju. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i zaufaniem zarówno wśród winiarzy, jak i wśród dystrybutorów i sprzedawców win. Przyznawane medale są nie tylko wyróżnieniem i dowodem uznania dla twórców wina, są również solidną gwarancją jakości oraz pewną rekomendacją dla konsumentów i branży winiarskiej. Organizatorzy nie ograniczają się do samej oceny wina, promują też najlepsze polskie etykiety, pokazując ich jakość i różnorodność; przekonują restauracje i sklepy, że nasze rodzime winnice mają bardzo dużo do zaoferowania; zachęcają też konsumentów do degustacji polskich win.

Po bardzo dobrym przyjęciu wszystkich zeszłorocznych działań promujących nagrodzone w Konkursie wina, przy tegorocznej edycji organizatorzy nawiązali współpracę z wieloma nowymi patronami medialnymi z branży gastronomicznej i alkoholowej. Pozwoli to na rekomendację najlepszych polskich etykiet jeszcze szerszej grupie odbiorców branżowych oraz konsumentów.

Jak co roku wina oceniać będzie profesjonalne Jury pod przewodnictwem Tomasza Koleckiego, złożone z członków Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, doświadczonych w ocenie i pracy z winem, dobrze znających również charakter win polskich.

W Jury VIII Konkursu Polskich Win zasiądą: Tomasz Kolecki – przewodniczący jury i komisji nr 2, Piotr Kamecki – przewodniczący komisji nr 1, Kamil Wojtasiak, Andrzej Strzelczyk, Ewa Relidzyńska, Magdalena Śleziak, Anna Musialik, Patryk Nowak, Jakub Filipek, Konrad Potejko.

Wina oceniane będą w ciemno w siedmiu kategoriach: polskie wina białe wytrawne, białe półwytrawne i półsłodkie, musujące, różowe, czerwone, słodkie oraz specjalne.

***

Partnerem Konkursu jest Miasto Jasło oraz Winnica Dwie Granice.

Szczegółowe informacje dot. VIII Konkursu Polskich Win na stronie internetowej organizatora: http://winiarzejaslo.pl/artykul/188/viii_konkurs_polskich_win__zaproszenie.

Aktualności

Riesling Weeks 2024

Już od 1 czerwca przez cały miesiąc w wielu miejscach w Polsce będzie królować Riesling. Letnia akcja promocyjna „Riesling Weeks 2024” po raz dziesiąty jest

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron