Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Warsztaty winiarskie

W ramach X Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle odbędą się organizowane przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy degustacyjne warsztaty winiarskie.
Warsztaty odbędą się 29 sierpnia w salce budynku Panorama, przy ul. PCK, a poprowadzi je Tomasz Kolecki Majewicz, uznany w środowisku sommelier, wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik finałów Mistrzostw Europy i Świata Sommelierów, autor wielu kart win. Organizatorzy proponują dwa spotkania tematyczne. O godzinie 14.00 odbędą się warsztaty pod hasłem „Stary Świat vs Nowy Świat”, podczas których omówione zostaną klasyczne odmiany winorośli i porównane wytwarzane z nich wina pochodzące z krajów europejskich i odpowiednio, powstałe w gorących klimatach innych kontynentów. Na godzinę 15.30 przewidziany jest powtórny pojedynek winny pod hasłem „Polska kontra reszta świata”, czyli warsztaty polegające na degustacji porównawczej win polskich i win tzw. światowych. Wina o podobnej stylistyce są łączone w pary i degustowane „w ciemno” przez uczestników, którzy dokonują ich oceny i przyznają punkty. Po ich podliczeniu wyłoniony zostanie zwycięzca pojedynku.
Podobne warsztaty odbyły się już w ubiegłym roku, wynikiem 3-0 zwyciężyły wina od polskich producentów.

Celem organizowanych warsztatów jest edukacja uczestników i możliwość zdobycia wiedzy z zakresu degustacji i oceny wina, ale mamy nadzieję, że uczestnicy będą się jednocześnie dobrze bawić. Zapraszamy serdecznie wszystkich amatorów winnego trunku.

Partnerem warsztatów winiarskich jest Miasto Jasło.

Miejsce warsztatów: budynek Panorama, ul. PCK 2, poziom wysoki parter, wejście od tarasu.
Ilość miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Bilety w cenie 50 zł.
Więcej informacji: tel. 604-052-132

Aktualności

Zaproszenie na CAMP HOTELARZY 2024

Już 27 maja, w Hotelu Natura Mazur **** – Warchały, odbędzie się trzecia edycja Campu Hotelarzy, spotkania przedstawicieli branży hotelarskiej. Fundacja Polskie Hotele Niezależne jest

Przegląd Gastronomiczny 2/2024

Nowy numer „PG” 2/2024 Dostęp on-line do wybranych artykułów możliwy jest na stronie portalu naszego Wydawcy 3 TARGI Mistrzowie i profesjonaliści GASTROTARGI SMAKKi 2024  

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron