Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Wkrótce Targi Polskich Win i Winnic WINO

Tegoroczna, czwarta edycja targów WINO odbędzie się w Poznaniu w dniach 21–23 marca. Jak zawsze zgromadzi dziesiątki winnic i tysiące gości skuszonych smakami rodzimych trunków, mogących śmiało konkurować w winami z całego świata. Sieć Lidl Polska została Partnerem Strategicznym Targów WINO oraz nawiąże współpracę z laureatem Konkursu Win Polskich WINOPL 2024.

Z każdym rokiem w Polsce przybywa coraz więcej winnic. Wśród propozycji rodzimych win dostępnych na rynku, konsumenci mogą wyłapać coraz ciekawsze perełki o nietuzinkowym charakterze i wysublimowanym smaku. Lidl Polska jako firma społecznie odpowiedzialna, swoją ofertę produktów tworzy w oparciu o współpracę z lokalnymi, polskimi producentami. Teraz firma planuje rozszerzyć sieć partnerów biznesowych o polskie winnice i kontynuować sprzedaż ich wina, zarówno w ramach sklepów stacjonarnych w charakterze akcyjnym, jak i portalu rezerwacyjnego, WinnicaLidla.pl.

Objęcie partnerstwem strategicznym Targów Polskich Win i Winnic WINO oraz decyzja o ufundowaniu nagrody w Konkursie Win Polskich WINOPL 2024 wpisuje się w strategię biznesową Lidl Polska. Nasza sieć aktywnie współpracuje z polskimi dostawcami, promując szeroko ich produkty – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska. Jesteśmy pełni uznania dla polskiego winiarstwa, które rozwija się w sposób dynamiczny. Nieustanny proces profesjonalizacji produkcji w połączeniu z determinacją winiarzy i odwoływaniem się do natury, lokalnych tradycji i inspiracji sprawiają, że polskie wina wzmacniają swoją markę oraz ugruntowują pozycję na światowej scenie.

Grupa MTP również od kilku lat mocno wspiera branżę winiarską i jej rozwój – jest organizatorem Targów Polskich Win i Winnic WINO, a także Konkursu Win Polskich WINOPL

Trudno o lepszy impuls dla polskiego winiarstwa od naszej współpracy – mówi Dariusz Wawrzyniak, Dyrektor Grupy Produktów Grupy MTP. – Bardzo nas cieszy, że obrany kilka lat temu kierunek wydarzenia, oprócz bardzo dobrego odbioru przez producentów, zyskał uznanie najlepiej ocenianej sieci przez klientów, czyli Lidla. Od lat obserwujemy, że sieć bardzo mocno wspiera właśnie lokalnych, polskich producentów, co idealnie komponuje się z wizją targów i wspieraniem rodzimego rynku winiarskiego – podkreśla.

Wydarzeniem towarzyszącym Targom Polskich Win i Winnic WINO jest Konkurs Win Polskich WINOPL 2024. Pierwszy etap konkursu odbył się w połowie lutego – przez ponad tydzień znakomici polscy sommelierzy oceniali nadesłane licznie przez lokalne winnice propozycje napojów gronowych. Najlepsze i wyróżnione wina zostały zakwalifikowane do drugiego etapu Konkursu, którego finał zaplanowano na 15 marca. W jury konkursowym zasiądą m.in. przedstawiciele i eksperci Lidl Polska i to oni wybiorą najciekawsze wydania smakowe. Producenci wyróżnionych trunków mają szansę na kontrakt z siecią o wartości 10 000 zł na dostawę wina. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w pierwszym dniu Targów Polskich Win i Winnic.

 „Przegląd Gastronomiczny” jest patronem medialnym wydarzenia.

Aktualności

Smakuj przyszłość z BCU!

Niepubliczne Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie gastronomii i kelnerstwa w Tarnowie (BCU) to miejsce, które kształci przyszłych liderów gastronomii, stawiając na praktyczne umiejętności, które odgrywają

Przegląd Gastronomiczny 6/2024

Nowy numer „PG” 6/2024 Książeczka sanepidowska online – Adrianna Lotolc    2 Reklamowanie produktów w sieci? To nie takie proste! – Edyta Oleszczuk-Romańska    4 Firmy gastronomiczne

Kilka słów o "Przeglądzie Gastronomicznym"

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ks. J. Popiełuszki 19/21 pok. 322
01-595 Warszawa

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron