Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Włoskie smaki w Busku-Zdroju!

Wszyscy fani słonecznej Italii już w marcu przyszłego roku będą mieli okazję zobaczyć najlepszych kucharzy z całej Polski. Rusza dwunasta edycja Konkursu Włoskiej Sztuki Kulinarnej „Arte Culinaria Italiana”, która tym razem odbędzie się w Hotelu ****Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez kulinarnych w naszym kraju!

Pomysłodawcą konkursu jest Giancarlo Russo, prekursor i autorytet z zakresu kuchni włoskiej w Polsce, szef kuchni executive i restaurator. Oficjalny kucharz Episkopatu Polski przygotowujący dania m.in. dla Jana Pawła II i Benedykta XVI oraz delegacji z Watykanu podczas pielgrzymek do Polski. To też kucharz gotujący dania dla Prezydenta RP, dla najbardziej znanych polityków, biznesmenów, aktorów, piosenkarzy i sportowców zarówno w Polce, jak i we Włoszech. Giancarlo jest już bez wątpienia legendą kulinarną
i jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych kucharzy w Polsce.

„Arte Culinaria Italiana” to konkurs odbywający się cyklicznie od 2001 roku w różnych hotelach i restauracjach w całej Polsce. Pomimo kilkuletniej przerwy, jeden z najbardziej prestiżowych konkursów odbył się po raz kolejny w lutym bieżącego roku. W 2017 roku, w dniach 10-12 marca, konkurs odbędzie się po raz dwunasty w restauracji Ponidzie w Hotelu ****Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness. To właśnie tu w szranki stanie 12 ekip kucharzy z całej Polski, gotujących w najlepszych i najbardziej uznanych restauracjach w kraju. Arte Culinaria Italiana to jedyny konkurs w Polsce, w którym zwycięzcy otrzymują medale z prawdziwych kruszców. Podczas konkursów kucharze przygotowywali potrawy ze świeżymi truflami, samodzielnie wyrabiali makarony, czy też gotowali risotto z użyciem Prosseco. Korzystali z najbardziej znanych i najwyższej klasy włoskich produktów.
W rywalizacji kulinarnej, w dodatkowym konkursie dla Gwiazd, wystąpią znane osobistości telewizyjne. Sponsorem Strategicznym wydarzenia jest marka Philipiak Milano, a Sponsorem Głównym marka Mille Sapori.
Do tej pory w jury konkursu zasiadali najznamienitsi szefowie kuchni z Polski i z zagranicy, znane osoby ze świata mediów, m.in.: Andrzej Polan, Kurt Scheller, Robert Sowa, Teofilos Vafidis, Marcin Budynek, Jerzy Pasikowski, Krzysztof Szulborski, Joanna Profus, Renata Pękul, Paweł Stasiak, Tomasz Kozłowicz, Zygmunt Chajzer, Andrzej Grabarczyk, Grzegorz Wąś.
Patronat nad konkursem obejmowały: Ambasada Włoska, Włoski Instytut Handlu Zagranicznego oraz władze miast, w których odbywało się coroczne wydarzenie. Podczas organizacji konkursów opiekę merytoryczną sprawowały: Włoskie Stowarzyszenie Kucharzy (Federazione Italiana Cuochi), Greckie Stowarzyszenie Szefów Kuchni, Stowarzyszenie Kucharzy Polskich, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Fundacja Klubu Szefów Kuchni.

Serdecznie zapraszamy do Hotelu **** Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness na
XII edycję Konkursu Włoskiej Sztuki Kulinarnej „Arte Culinaria Italiana”.

==>>ZOBACZ PLAKAT<<==

Aktualności

Litewskie restauracje już w Przewodniku Michelin

Zgodnie z zapowiedziami, 13 czerwca w Wilnie przedstawiciele Przewodnika MICHELIN oficjalnie ogłosili, że cztery litewskie restauracje otrzymały po jednej gwiazdce. Lista opracowana przez anonimowych inspektorów

Riesling Weeks 2024

Już od 1 czerwca przez cały miesiąc w wielu miejscach w Polsce będzie królować Riesling. Letnia akcja promocyjna „Riesling Weeks 2024” po raz dziesiąty jest

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron