W trakcie targów odbyły się rozgrywki X Mistrzostw Polski Baristów. Uczestnicy przygotowując w ciągu 15 minut 4 napoje kawowe według własnego pomysłu, 4 espresso oraz 4 cappuccino rywalizowali o głosy jury, które oceniało smak i wygląd konkursowych napojów, a także technikę ich przygotowania. Za najlepszego baristę w kraju uznana została Izabela Popiołek z Green Coffee. Co więcej, zwyciężczyni będzie reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Świata Baristów w Kolumbii. Na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Zyzało z North Coast, a trzecią lokatę zajął Piotr Kaczorowski z CoffeeHeaven. W V Polskich Mistrzostwach Latte Art zawodnicy w 8 minut musieli przygotować 2 espresso macchiato, 2 cappuccino oraz 2 drinki kawowe na bazie mleka i kawy i udekorować finezyjnymi wzorami ich powierzchnie. W walce o mistrzostwo zwyciężył Leszek Jędrasik z Ipanema Café, wicemistrzem został Mateusz Gaca z Brisman, a tuż za nim na podium stanęła Agnieszka Rojewska z tej samej kawiarni. Poza tym, Elżbieta Citak z Węgierskiej Korony na EuroGastro otrzymała tytuł Polskiego Mistrza Coffee in Good Spirits 2011 popisując się doskonałym przygotowaniem i zaserwowaniem 2 irish coffee i 2 drinków alkoholowych własnej kompozycji na bazie espresso. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Marchwiński z Green Coffee, a trzecią lokatę zajął Jakub Gielżyński z iCoffee.

Rusza pilotaż „Od lokalnego producenta do żłobka”
Świeże produkty od lokalnych rolników mają częściej trafiać na stoły najmłodszych dzieci. Pilotaż „Od lokalnego producenta do żłobka” pomoże wypracować model współpracy między żłobkami a


