Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Kulinarny Talent 2011

W autorskim konkursie Roberta Sowy uczestnicy prezentowali swoje doskonałe umiejętności kulinarne. Jury wyłoniło Kulinarny Talent 2011. Tytuł ten zdobył Mateusz Wichrowski z restauracji La Rotisserie warszawskiego Hotelu „Le Regina” trenowany przez Szefa Kuchni Pawła Oszczyka. Skomponował on wyborowe Meli Melo z polędwicy wołowej i łososia z risotto z rakami i awokado oraz esencję smardzową z whiskey Jack Daniel’s. Drugie miejsce za kompozycję delikatnych płatów polędwicy wołowej z tatarem łososiowym, chmurkami z cebuli oraz sosami kabayaki i żelowym sosem z zielonych grejpfrutów przypadło Monice Bielik rekomendowanej przez Pawła Wiśniewskiego, szefa kuchni rezydencji Ambasadora Królestwa Niderlandów. Natomiast trzecią lokatę zajął Łukasz Kalinowski z MK Taste – Legionowo rekomendowany przez Michała Karadżowa-Szmitkowskiego, który zyskał uznanie sędziów za Meli Melo z polędwicy wołowej i łososia na sosie berneńskim w aromacie Jacka Daniel’sa.

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Od słonecznych wybrzeży Włoch po zaułki japońskich dzielnic, pizza podbija serca smakoszy na całym świecie. To klasyczne danie, które zdobyło międzynarodową sławę, stając się symbolem

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron