Czasopismo specjalistyczne od 1946 r. wspierające polską gastronomię

Kulinarny Talent 2011

W autorskim konkursie Roberta Sowy uczestnicy prezentowali swoje doskonałe umiejętności kulinarne. Jury wyłoniło Kulinarny Talent 2011. Tytuł ten zdobył Mateusz Wichrowski z restauracji La Rotisserie warszawskiego Hotelu „Le Regina” trenowany przez Szefa Kuchni Pawła Oszczyka. Skomponował on wyborowe Meli Melo z polędwicy wołowej i łososia z risotto z rakami i awokado oraz esencję smardzową z whiskey Jack Daniel’s. Drugie miejsce za kompozycję delikatnych płatów polędwicy wołowej z tatarem łososiowym, chmurkami z cebuli oraz sosami kabayaki i żelowym sosem z zielonych grejpfrutów przypadło Monice Bielik rekomendowanej przez Pawła Wiśniewskiego, szefa kuchni rezydencji Ambasadora Królestwa Niderlandów. Natomiast trzecią lokatę zajął Łukasz Kalinowski z MK Taste – Legionowo rekomendowany przez Michała Karadżowa-Szmitkowskiego, który zyskał uznanie sędziów za Meli Melo z polędwicy wołowej i łososia na sosie berneńskim w aromacie Jacka Daniel’sa.

Aktualności

Riesling Weeks 2024

Już od 1 czerwca przez cały miesiąc w wielu miejscach w Polsce będzie królować Riesling. Letnia akcja promocyjna „Riesling Weeks 2024” po raz dziesiąty jest

Kilka słów o Przeglądzie Gastronomicznym

Czasopismo naukowe docierające poprzez prenumeratę do sprofilowanego odbiorcy z branży gastronomicznej.

Wśród naszych autorów są znawcy skutecznych technik zarządzania i marketingu w gastronomii i hotelarstwie, a także najlepsi w kraju specjaliści z zakresu żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Autor za publikację artykułu w "PG" otrzymuje 5 pkt. zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 22.02.2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej.

Publikowane artykuły zawierają nie tylko cenne wskazówki dla osób zawodowo związanych z gastronomicznym biznesem, ale służą też nauczycielom i uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich.

ul. Ratuszowa 11 pok.  740
03-450 Warszawa
Tel.: (22) 849 09 78
pg@przeglad-gastronomiczny.pl

Przegląd Gastronomiczny © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Fabryka Dobrych Stron